Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 949
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Trudne warunki na drogach

Sobota, 2 grudnia 2023, 7:32
Aktualizacja: 11:32
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Trudne warunki na drogach
Fot. KPP Świdnica
Padający od kilku dni śnieg i temperatura która spadła poniżej zera doprowadziły do trudnych warunków nie tylko na jezdniach, po których codziennie poruszają się pojazdy, ale też na chodnikach i drogach rowerowych.

Temperatura spadająca poniżej 0 stopni, już nikogo z kierowców nie powinna dziwić, ale taka sytuacja w połączeniu z utrzymującymi się dłużej opadami śniegu, to prosty przepis na niebezpieczne oblodzenie.

Wszyscy użytkownicy różnego rodzaju pojazdów, powinni zwracać szczególną uwagę na sprawy związane z bezpieczeństwem i bezwzględnie zdjąć nogę z gazu.

Szczególnie te mniej uczęszczane drogi, mogą być dłużej pokryte śniegiem lub błotem pośniegowym i w związku z tym ich nawierzchnia staje się bardzo śliska.

Gdy poranek wita nas warstwą śniegu na chodnikach oraz osiedlowych ulicach przed naszym domem, to już samo dotarcie do miejsca parkingowego może nie być tak łatwe, jak latem, a co dopiero ruszenie gdziekolwiek własnym pojazdem i dłuższa podróż. Nie może więc być mowy o złym stanie technicznym samego auta, a przede wszystkim wyposażenia go w dobrej jakości opony zimowe. Choć główne ulice w większych miastach oraz drogi powiatowe cechujące się dużym natężeniem ruchu są na bieżąco odśnieżane i posypywane pomimo ciągle padającego śniegu, to już większość bocznych uliczek szybko pokrywa warstwa śniegu, która znacznie utrudnia poruszanie się zarówno samochodami, jak też nawet na własnych nogach.

Wszyscy wiemy doskonale, że kiedy drogi są jeszcze zmrożone i zaczyna się większy ruch pojazdów, a my właśnie jedziemy do pracy lub odwozimy dzieci do szkół, należy zachować właściwą odległość od samochodu jadącego przed nami. Większość z kolizji bowiem, do których dochodzi w takich warunkach, to najechania na tył pojazdu poprzedzającego, co bywa bardzo niebezpieczne dla zdrowia kierowcy i pasażerów. Zostawmy sobie więc bezpieczną odległość na ewentualne nieprzewidziane manewry.

Pamiętajmy również o tym, aby ruszając w dłuższą podróż, uzbroić się w cierpliwość i wyruszyć odpowiednio wcześniej, niż zwykle. Prędkość pojazdów jest w takich warunkach znacznie mniejsza, kolizje mogą powodować tworzenie się korków, a pospiech w takich warunkach pogodowych, jest wysoce niepożądany i może prowadzić w konsekwencji do niechcianych i co gorsza, nieodwracalnych w skutkach zdarzeń.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group