Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 992
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Truskawka 2013 – rockowy przegląd zespołów rusza z naborem

Wtorek, 28 maja 2013, 7:23
Autor: red.
Świdnica: Truskawka 2013 – rockowy przegląd zespołów rusza z naborem
Fot. użyczone
Truskawka – przegląd muzyczny z tradycją sięgającą lat 80 w tym roku uderzy po raz kolejny z jeszcze większą siłą!

Tym razem po raz pierwszy w historii przeglądu koncert organizowany jest przez słuchaczy wyłonionych przez Świdnicki Ośrodek Kultury przy okazji warsztatów „Od widza do organizatora”. Grupę tworzy 10 osób, nad którymi czuwają profesjonaliści z firmy Lion Stage na co dzień zajmującej się organizacją dużych koncertów i wszystkim tak samo mocno zależy, żeby zaserwować Świdnicy ogrom muzycznych emocji i energii!

Wszystkie młode zespoły niech czują się zaproszone do wzięcia udziału w rywalizacji o nagrodę główną. W zeszłym roku było to 2000 złotych a informacje o tegorocznej pojawią się wkrótce. Aby zagrać na dużej scenie należy przesłać najlepszy utwór ze swojego repertuaru i zakwalifikować się do drugiego etapu – w którym słuchacze, fani i głosujący zadecydują o tym kto weźmie udział w finałowym koncercie.

Przegląd muzyczny Truskawka to doskonały sposób, żeby zaprezentować się szerokiej publiczności już w pierwszych krokach swojej muzycznej historii! Jak zawsze po występach zespołów konkursowych na scenie pojawi się gwiazda wieczoru. Koncert finałowy już 20 lipca 2013r. zatem instrumenty w dłoń!

„Truskawka”, która po latach przerwy na dobre wróciła do kalendarza miejskich imprez, to festiwal skierowany do młodych wykonawców, stojących na samym początku swojej muzycznej ścieżki. Udział w przeglądzie to dla nich wyjątkowa możliwość zaprezentowania się przed szeroką widownią, walka o nagrodę finansową oraz udział w przyszłorocznych Dniach Świdnicy.

Byli widzami, są organizatorami
Podczas tegorocznej Truskawki, pierwsze kroki stawiać będą nie tylko artyści na scenie w Parku Centralnym. To także debiut organizatorów przeglądu, wybranych w ramach warsztatów „Od widza do organizatora”, organizowanych przez Świdnicki Ośrodek Kultury, przy współpracy agencji Lion Stage. Dziesiątka wybranych wolontariuszy od połowy kwietnia zdobywa organizacyjne szlify pod okiem Tomka Lektarskiego oraz Rafała Konerta, którzy na swoim koncie mają koncerty we wrocławskiej Hali Stulecia, Hali Orbita, Klubie Eter oraz na Wyspie Słodowej. Uczestnicy warsztatów dowiadują się m.in. jak zaplanować budżet, w jaki sposób zaprosić ulubionego wykonawcę do swojego miasta, poznają niuanse prawne oraz marketingowe. Spotkania, które potrwają aż do samej „Truskawki”, to zderzenie dziesięciu osobowości oraz wizji, to czas wypracowywania kompromisów oraz praca na zasadzie „burzy mózgów”, która owocuje rześkimi pomysłami i rozwiązaniami. – Entuzjazm miesza się z poczuciem wielkiej odpowiedzialnością. Zdajemy sobie sprawę, że to głównie od nas zależy powodzenie tegorocznego przeglądu. Przed nami jeszcze sporo pracy, ale damy z siebie wszystko, by sprostać oczekiwaniom i artystów, i widzów „Truskawki” – zgodnie deklarują uczestnicy warsztatów „Od widza do organizatora”.

Chcemy świeżej krwi
Muzyczna euforia, występ pięciu zespołów z czterech miast oraz zwycięstwo country przez duże K, podszytego sporą dawką czarnego humoru – tak było rok temu. Zwycięzca Truskawki 2012, zespół Johnny Trzy Palce, który już 25 maja wystąpi podczas Dni Świdnicy, swoją twórczość określa jako muzykę wypływającą wprost z głębi ich przesiąkniętych etanolem serc. Tej głębi, a może i nawet tego etanolu, chcemy również w tym roku! Szukamy zespołów, które zatrzęsą sceną w świdnickim Parku Centralnym, a ich muzyka na długo pozostanie w uszach słuchaczy. Jeśli jesteście zgranym, charyzmatycznym bandem, raczkującym na muzycznym rynku, to właśnie na Was czekamy, Podobnie jak w roku ubiegłym, spośród nadesłanych zgłoszeń zostaną wybrane najlepsze, na które głosować będą słuchacze. Zespoły z największą ilością głosów zaprezentują się 20 lipca, na plenerowej scenie Świdnickiego Ośrodka Kultury w Parku Centralnym. Wszystkich zainteresowanych artystów zapraszamy na stronę internetową Truskawki: http://www.sok.com.pl/truskawka2013/ oraz na nasz fanpage na Facebooku, gdzie już wkrótce znajdziecie szczegółowe informacje na temat rekrutacji, harmonogramu oraz regulaminu.

Szczegóły dotyczące nadsyłania zgłoszeń i konkursu już wkrótce na stronie www.sok.com.pl/truskawka2013/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group