Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1005
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ża: Trwa budowa basenu

Środa, 3 września 2014, 12:08
Aktualizacja: 12:15
Autor: red.
Ża: Trwa budowa basenu
Fot. UM Żarów
Budowa basenu w Żarowie idzie pełną parą. Na placu przy ul. Piastowskiej, gdzie powstaje nowoczesny obiekt od samego rana spotkać można ekipy budowlane. Często przyjeżdżają również ciężkie maszyny, które wylewają beton i przywożą nowy materiał dla pracowników.

- Budowa kompleksu basenowego w Żarowie przebiega zgodnie z harmonogramem. Obecnie na terenie budowy trwają prace konstrukcyjno-żelbetowe. Stoi już także podciąg ze ścianami osłonowymi, a następnie rozpocznie się montaż dachu. Ten etap, myślę, że zostanie zrealizowany jeszcze w październiku. Kolejna część inwestycji to będą prace wewnątrz obiektu i wykończeniowe prace zewnętrzne. Ruszymy z nimi pod koniec tego roku - wyjaśnia Roman Neczaj z firmy wykonawczej R-BUD, która pracuje przy budowie żarowskiego basenu.

Kompleks pływacki, który powstaje w tym miejscu będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów. Do dyspozycji mieszkańców, obok głównej niecki będzie również brodzik, jacuzzi i wiele atrakcji dla najmłodszych. Pływalnia spełni także rolę miejsca do nauki pływania, którego tak bardzo w Żarowie brakowało. - Basen w Żarowie nie wygląda już tylko jak pobojowisko, a niektóre elementy kąpieliska nabierają nawet konkretnych kształtów. Prace idą w szybkim tempie, ale co się dziwić, skoro na placu budowy codziennie widać robotników i ciężki sprzęt. Basen podobno ma być nowoczesny. Nie możemy się doczekać jego końcowego efektu - mówią Żarowianie, którzy obserwują postęp prac przy budowie basenu. Czekali na niego wiele lat. Teraz w końcu inwestycja znalazła swój szczęśliwy finał.

Tak nowoczesny obiekt kosztować będzie ponad 9 milionów złotych. Współfinansowany jest również środkami finansowymi pozyskanymi z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Przypomnijmy, że gmina Żarów pozyskała na ten cel 2,5 miliona złotych. Najwięcej, spośród wszystkich gmin ubiegających się o wsparcie finansowe na tego typu inwestycje sportowe. Budowa basenu planowo ma się zakończyć w pierwszym kwartale 2016 roku.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group