Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 994
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Trwa budowa boiska sportowego

Środa, 26 listopada 2014, 11:08
Aktualizacja: 12:58
Autor: red.
Strzegom: Trwa budowa boiska sportowego
Fot. UM Strzegom
Trwają prace związane z budową boiska przy ul. Koszarowej w Strzegomiu. Wykonuje je firma Domex P.R.B. Sp. z o.o., wyłoniona w trybie przetargu nieograniczonego. Koszt – blisko 635 tys. zł.

Po przebudowie ul. Koszarowej i nowoczesnym placu zabaw, przyszła pora na boisko sportowe, które będzie doskonałym uzupełnieniem wcześniejszych inwestycji. Jak już wcześniej podawaliśmy, będzie to obiekt wielofunkcyjny o nawierzchni poliuretanowej. Dużą atrakcją będzie niewątpliwie siłownia zewnętrzna. Boisko, wraz z sąsiadującym z nim placem zabaw, zostanie oświetlone. Nie zabraknie także stojaków na rowery i ławek, a także roślinności. Warto dodać, że całość zostanie ogrodzona, co sprawi, że kompleks będzie bardzo bezpieczny. - Boisko i siłowania oraz zagospodarowanie terenu na funkcje rekreacyjne, a także oświetlenie i remont ciągów pieszych to inwestycje na które, jako mieszkańcy, czekaliśmy bardzo długo. Tereny pokoszarowe były tak naprawdę pomijane w strategicznych inwestycjach przez kilkanaście lat - mówi Marta Zięba, radna Rady Miejskiej w Strzegomiu. - Cieszę się, że realizowane projekty przywracają blask tej dzielnicy Strzegomia. Obecny zakres inwestycji to efekt pracy ostatnich 4 lat, skutecznego zabiegania o dotacje unijne przez strzegomskie władze samorządowe i determinacji mieszkańców, którzy ani na chwilę nie odpuścili tego tematu. Przykre jest to, że są osoby, które usilnie próbowały definiować te działania jako realizowane "rzutem na taśmę" na koniec kadencji - podkreśla Marta Zięba.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 - 2013.

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group