Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 927
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Trwa budowa Centrum Przesiadkowego i ścieżek rowerowych w Żarowie

Poniedziałek, 27 listopada 2017, 9:55
Aktualizacja: 9:56
Autor: red
Żarów: Trwa budowa Centrum Przesiadkowego i ścieżek rowerowych w Żarowie
Fot. UM Żarów
Budowa Centrum Przesiadkowego, kolejnych ścieżek rowerowych, modernizacje i remonty dróg, nowe chodniki i oświetlenie uliczne.

Sporo ostatnio dzieje się w różnych częściach miasta i gminy. Koparki i ekipy budowlane można spotkać przy ul. Dworcowej, Łokietka, Krasińskiego, Piastowskiej, a także na terenie Mrowin, Pożarzyska i Imbramowic.
- Trwa realizacja jednej z najważniejszych inwestycji na terenie miasta - budowy zintegrowanego Centrum Przesiadkowego w ramach którego powstanie rondo i przebudowane zostanie skrzyżowanie ulic Dworcowej, Armii Krajowej, Mickiewicza i Krasińskiego. Równolegle, przy ulicy Dworcowej w Żarowie trwa także remont dworca PKP i przez kilka tygodni realizowane były tam prace przy wykonaniu przyłączy. Inwestycja będzie wiązać się z utrudnieniami w ruchu drogowym, zwłaszcza, kiedy główne skrzyżowanie zostanie zamknięte. Zakres prac jest bardzo duży, zadanie ma się zakończyć w drugim kwartale 2018 roku. Na czas realizacji zadania przygotowana będzie zmiana organizacji ruchu, tak aby zmniejszyć utrudnienia dla mieszkańców - wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Wartość inwestycji to kwota 1.394.793,31 złotych (85% środków to dotacja ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Strategii Niskoemisyjnych).

Koparki i sprzęt spotkać można również na terenie byłej bocznicy kolejowej, przy ul. Krasińskiego w Żarowie. Rozpoczęła się tam budowa kolejnej ścieżki rowerowej. Pierwsza, kilka miesięcy temu powstała przy ul. Cembrowskiego w Żarowie. Umowy na wykonanie kolejnych nowych dróg rowerowych zostały już podpisane. Teraz rozpocznie się ich realizacja. Ich budowa potrwa do końca sierpnia 2018 roku. Całkowity koszt inwestycji to kwota 3.838.249,04 złotych. Inwestycja współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Strategii Niskoemisyjnych. W ramach zadania, przy ul. Krasińskiego powstanie ścieżka rowerowa, chodnik, nowe miejsca parkingowe oraz oświetlenie. Przygotowywana jest także droga transportowa, którą będzie poruszał się ciężki sprzęt, a także stanowić będzie przejazd dla mieszkańców miasta. Cały teren zmieni swój wizerunek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group