Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 822
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wierzbna: Trwa budowa chodnika w Wierzbnej

Sobota, 11 marca 2017, 11:56
Aktualizacja: 16:00
Autor: red
Wierzbna: Trwa budowa chodnika w Wierzbnej
Fot. UM Żarów
Mieszkańcy Wierzbnej już niebawem będą mogli korzystać z nowego chodnika. Przy ulicy Pankowickiej trwają prace budowlane przy budowie nowego ciągu pieszego.

Będzie bezpieczniej, tym bardziej, że wcześniej na tym odcinku brakowało takiego bezpiecznego przejścia. Inwestycja realizowana jest w ramach zadania inwestycyjnego "Budowa chodników przy drogach powiatowych na terenie gminy Żarów".

- Brak chodnika w tym miejscu był już od dawna bolączką mieszkańców, którzy mieszkają przy ulicy Pankowickiej w Wierzbnej. To boczna ulica, ale jednocześnie bardzo ruchliwa. Często kursują tutaj ciężarówki i jest naprawdę niebezpiecznie. Przy dużym natężeniu w ruchu drogowym często trzeba było schodzić na pobocze. Nowy chodnik to nie tylko komfort dla pieszych, ale przede wszystkim bezpieczeństwo, które jest najważniejszym priorytetem - mówi radna Zuzanna Urbanik.

Nowy chodnik zostanie oddany do użytku mieszkańców w połowie kwietnia. Jego budowa kosztować będzie dokładnie 18.105,60 złotych i zostanie w całości sfinansowana ze środków własnych budżetu gminy Żarów.

W ramach zadania "Budowa chodników przy drogach powiatowych na terenie gminy Żarów" nowe chodniki powstaną niebawem jeszcze w Bukowie, Imbramowicach oraz Pożarzysku. W tym roku także realizowane będą jeszcze prace przy budowie nowych ciągów pieszych w Bożanowie oraz na terenie miasta. Tutaj nowe chodniki powstaną przy ulicy H. Brodatego, B. Krzywoustego oraz Armii Krajowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group