Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 600
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Trwa budowa chodników

Czwartek, 25 kwietnia 2019, 17:44
Autor: red
Gmina Żarów: Trwa budowa chodników
Fot. UM Żarów
Rozpoczęła się budowa kolejnych chodników na terenie naszej gminy. W tej chwili prace realizowane są przy ulicy Świdnickiej w Wierzbnej, a niebawem nowy chodnik powstanie także przy ul. Wojska Polskiego w Mrowinach i w Zastrużu.

Inwestycje obejmują swoim zakresem również wyregulowanie studni kanalizacji deszczowej, ułożenie nowych obrzeży, wykonanie studni rewizyjnych oraz wpustów ulicznych.

– Nowe chodniki powstają na terenie gminy Żarów sukcesywnie każdego roku. Pierwsze prace ruszyły w Wierzbnej, niebawem rozpoczniemy także budowę chodnika w Mrowinach, a w następnym etapie w Zastrużu. W Wierzbnej, Mrowinach oraz Zastrużu nowe chodniki powstają przy drogach gminnych, ale prace prowadzone będą również przy drogach powiatowych, w ramach podpisanego porozumienia z powiatem świdnickim. W ramach tego zadania budowa chodników będzie realizowana w Bukowie, Imbramowicach, Pożarzysku, Mielęcinie i Łażanach – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Budowa chodników w Wierzbnej, Mrowinach i Zastrużu realizowana jest w ramach zadania inwestycyjnego: „Budowa chodników przy drogach gminnych na terenie gminy Żarów”. Koszt budowy chodnika w Wierzbnej o długości 115 metrów bieżących to kwota 66 297,00 złotych. W Mrowinach powstanie chodnik o długości 250 metrów bieżących, a jego budowa kosztować będzie 59 500,00 złotych. Inwestycje finansowane są ze środków własnych budżetu gminy Żarów oraz ze środków funduszu sołeckiego. Chodniki powstają w miejscach wytypowanych przez mieszkańców wsi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group