Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 571
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Trwa budowa kolejnych chodników

Poniedziałek, 8 października 2018, 17:07
Autor: red
Gmina Żarów: Trwa budowa kolejnych chodników
Fot. UM Żarów
Rozpoczęła się budowa kolejnych chodników na terenie gminy Żarów. W tej chwili prace realizowane są przy ulicy Kasztanowej i Klonowej w Żarowie.

A na terenach wiejskich, w Bukowie, Zastrużu i Pożarzysku nowe ciągi piesze zostały już oddane do użytku mieszkańców.

Dzięki zrealizowanym pracom będzie nie tylko wygodniej, ale przede wszystkim bezpieczniej dla pieszych.
- Nowe chodniki powstają na terenie gminy Żarów sukcesywnie każdego roku. Zakończyliśmy już budowę kolejnych odcinków chodnika w Pożarzysku, Zastrużu oraz Bukowie i ruszyliśmy z kolejnymi pracami na osiedlu domków jednorodzinnych w Żarowie. Prace budowlane trwają także w Imbramowicach. Są to inwestycje wyczekiwane i zgłaszane przez mieszkańców miasta oraz wsi, dlatego zależy nam, aby jak najszybciej zostały zrealizowane - mówi Agnieszka Gołuch z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Budowa chodników prowadzona jest zarówno przy drogach gminnych, jak i powiatowych. Na mocy podpisanego porozumienia z powiatem świdnickim, gmina Żarów zrealizowała budowę chodników przy drogach powiatowych w Bukowie, Imbramowicach i Pożarzysku oraz budowę zatoki autobusowej z kostki granitowej w Łażanach. Powiat natomiast wykonał budowę chodnika przy drodze powiatowej w Łażanach.

Inwestycje obejmują swoim zakresem także regulację studzienek dla zaworów wodociągowych i gazowych, wykonanie wpustów ulicznych, studni rewizyjnych oraz odwodnienia na całej długości chodnika. Budowa chodnika z kostki betonowej przy ul. Kasztanowej i Klonowej w Żarowie realizowana jest w ramach zadania inwestycyjnego "Budowa chodników przy drogach gminnych na terenie gminy Żarów". Zadanie to także obejmuje budowę fragmentów chodnika w Wierzbnej i w stronę Mielęcina w Zastrużu. Łączny koszt tego zadania to kwota 252.457,50 złotych.

Inwestycja finansowane są ze środków własnych budżetu gminy Żarów, a w przypadku inwestycji wiejskich również ze środków funduszu sołeckiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group