Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 574
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Trwa budowa sceny

Środa, 25 maja 2016, 8:30
Aktualizacja: 10:19
Autor: opr. red.
Dobromierz: Trwa budowa sceny
Fot. www.dobromierz.pl
Mieszkańcy Dobromierza w ubiegłym roku podjęli decyzję o przeznaczeniu środków funduszu sołeckiego na budowę sceny rekreacyjnej w parku. Zadanie jest dosyć kosztowną inwestycją, dlatego też zostało podzielone na dwa etapy. Pierwszy etap, który jest obecnie realizowany i potrwa do końca maja br. obejmuje wykonanie podstawy sceny wraz ze schodami (fundamenty pod budowę ścian, posadowienie słupów nośnych podtrzymujących konstrukcję dachu), a także wykonanie powierzchni sceny z kostki brukowej.

Natomiast w przyszłym roku scena zyska przyłącza wodno-kanalizacyjne, energetyczne i kanalizację. Wykończone zostaną także powierzchnie socjalne i wykonany dach.

Fundusze przeznaczone na ten cel w tym roku to blisko 22 tys. zł.

Prace realizuje firma Usługi Remontowo-Budowlane Kazimierz Szafran.

Scena rekreacyjna z pewnością jeszcze bardziej zwiększy atrakcyjność dobromierskiego parku. Nowo powstały obiekt razem z istniejącym placem zabaw i siłownią zewnętrzną, a także z planowaną ścieżką turystyczną przy dobromierskiej tamie, stanowić będzie centrum rekreacyjne Dobromierza i z pewnością wpłynie na rozwój aktywnego wypoczynku mieszkańców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group