Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1008
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Trwa budowa sieci wodociągowej przy ulicy Parkowej

Sobota, 30 kwietnia 2016, 6:40
Autor: opr.red.
Żarów: Trwa budowa sieci wodociągowej przy ulicy Parkowej
Fot. www.um.zarow.pl
Rozpoczęły się prace przy budowie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej przy ulicy Parkowej w Żarowie. Inwestycja, którą realizuje żarowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji potrwa najprawdopodobniej do końca maja. Zgodnie z zapowiedziami i tuż po zakończeniu tego przedsięwzięcia realizowany będzie projekt przebudowy sieci wodociągowej przy ulicy Wojska Polskiego w Mrowinach.

- Na tym odcinku, przy ulicy Parkowej rozpoczęliśmy budowę infrastruktury w zakresie wodociągów i kanalizacji sanitarnej. W tej chwili kończymy budowę sieci wodociągowych wraz z przyłączami i hydrantami. W następnej kolejności przystąpimy do budowy sieci kanalizacji sanitarnej, co zakończy uzbrojenie sieci wodno-kanalizacyjnej dla osiedla domków przy ulicy Parkowej w Żarowie. Inwestycja pochłonie ponad 300 tysięcy złotych - wyjaśnia Waldemar Baranowski prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie.

W kolejnym etapie żarowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji ma przystąpić do przebudowy sieci azbesto-cementowych przy ulicy Wojska Polskiego w Mrowinach, które są powodem wielu awarii. - Do końca maja zaplanowaliśmy prace związane z pełnym uzbrojeniem i wszystkimi doprowadzeniami wody do istniejących budynków przy ulicy Parkowej w Żarowie. Jeszcze w czerwcu rozpocznie się przebudowa awaryjnych sieci przy ulicy Wojska Polskiego i Szkolnej w Mrowinach. To dla nas bardzo ważne zadanie, sieci te są przyczyną wielu awarii i powodują nam utrudnienia w pracy. Uniemożliwiają również trzymanie odpowiedniego ciśnienia, bo każdy ruch na tej sieci powoduje awarię - tłumaczy prezes Waldemar Baranowski.

Nie będą to jedyne inwestycje, które w tym roku zrealizuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie. W planach jest jeszcze przebudowa i modernizacja ujęcia wody oraz budowa dwóch nowych studni na ujęciu w Wierzbnej i Kalnie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group