Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 892
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Trwa długi weekend na dolnośląskich drogach

Niedziela, 2 czerwca 2013, 11:02
Aktualizacja: 11:05
Autor: red.
Dolny Śląsk: Trwa długi weekend na dolnośląskich drogach
Fot. archiwum
Długi weekend na drogach województwa dolnośląskiego trwa. Występuje wzmożony ruch pojazdów. Po pierwszych dwóch, dość spokojnych dniach, w piątek doszło niestety do dwóch wypadków, które zakończyły się tragicznie. Od początku długiego weekendu, odnotowano na Dolnym Śląsku 17 wypadków drogowych, w których zginęły 4 osoby, a 23 osoby zostały ranne. W wyniku prowadzonych działań policjanci zatrzymali 84 nietrzeźwych kierujących. Apelujemy o rozwagę. Jedźmy ostrożnie i dostosujmy prędkość do panujących na drodze warunków.

Dolnośląscy policjanci apelują do kierujących samochodami, a także motocyklistów o rozsądek i wyobraźnię oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczeństwa podczas podróży. Należy wziąć pod uwagę trudne warunki na drogach, które powodowane są m.in. wzmożonym ruchem pojazdów i często zmieniającą się pogodą, a w efekcie śliską nawierzchnią i porywistym wiatrem, co w przypadku niedostosowania prędkości do tych warunków, w połączeniu z krętymi odcinkami dróg w regionach górzystych, może doprowadzić do poważnych zdarzeń drogowych.

Po pierwszych dwóch, dość spokojnych dniach weekendu, wczoraj doszło niestety do dwóch tragicznych wypadów na terenie powiatów lubińskiego i legnickiego. W wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 36, a w którym uczestniczyły trzy pojazdy, zginęły na miejscu dwie osoby, a kolejna zmarła w drodze do szpitala. Z kolei w powiecie legnickim, doszło do wypadku, w którym kierujący samochodem uderzył w kobietę, jadącą rowerem. Na skutek odniesionych obrażeń kobieta zmarła w szpitalu. Od środy do piątku na obszarze województwa dolnośląskiego odnotowano 17 wypadków drogowych, w których 4 osoby zginęły, a 23 osoby zostały ranne. W tym okresie policjanci zatrzymali 84 kierujących, którzy po spożyciu alkoholu zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów.

Dolnośląscy policjanci w dalszym ciągu kontynuują wzmożone działania kontrolne. Zwracają szczególną uwagę m.in. na nietrzeźwych kierujących pojazdami, prędkości, z którymi się oni poruszają, bezpieczne wykonywanie manewrów, w tym głównie wyprzedzania, czy też stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów. Patrole ruchu drogowego prowadzą kontrole w miejscach najbardziej niebezpiecznych, ustawione pojedynczo lub kaskadowo. Policjanci pełnią służbę w pojazdach oznakowanych i nieoznakowanych, wykorzystując podczas działań urządzenia do pomiaru prędkość oraz trzeźwości.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group