Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 602
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Trwa III Świdnicki Tydzień Bliskości

Poniedziałek, 2 października 2017, 17:56
Autor: red
Świdnica: Trwa III Świdnicki Tydzień Bliskości
Fot. użyczone
Pogadanką na temat noszenia i pielęgnacji dzieci rozpoczął się III Świdnicki Tydzień Bliskości. Dziś jeszcze czekają nas kobiece rozmowy o porodzie... Na kilka punktów programu są wolne miejsca, więc kto ma jeszcze ochotę, może dołączyć do wydarzenia organizowanego przez stowarzyszenie Mamy co kochamy.

Jak nosić niemowlaka, a jak tego nie robić? Jak podnosić dziecko, aby nie utrwalać mu noworodkowych odruchów? Jak sprawić, żeby kolki nie były tak bardzo męczące – na te i inne pytania młode mamy ze Świdnicy i okolic poznały odpowiedzi podczas pierwszego spotkania w ramach III Świdnickiego Tygodnia Bliskości. Odpowiadała i wyjaśniała Monika Kalitka, członkini stowarzyszenia, jedna z pomysłodawczyń imprezy i doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich.
- Tydzień Bliskości to przede wszystkim noszenie w chustach, ale staramy się, żeby było to coś więcej. I tak mamy coś dla kobiet w ciąży, rodziców noworodków i niemowlaków, dla dzieci żłobkowych i przedszkolnych, a także dla rodziców dzieci szkolnych i nastolatków. Co więcej na zajęcia Szkoły dla Rodziców i warsztaty o empatii mogą przyjść nawet dziadkowie - mówi Monika Kalitka.

III Świdnicki Tydzień Bliskości to cykl bezpłatnych warsztatów, wykładów i spotkań dla rodziców, które odbywają się w sali 001 Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy przy ul. Długiej 33. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy – na maila mamycokochamy@gmail.com.
- Mamy jeszcze wolne miejsca na środowy wykład Katarzyny Szymko-Kawalec „O teorii uczenia się muzyki E. E. Gorodna, czwartkowe spotkanie ze stomatologiem Pauliną Drozdowską i piątkowe warsztaty z empatycznej komunikacji „Szakal i żyrafa w komunikacji” Marty Marks - mówi Monika Adamczyk, sekretarz stowarzyszenia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group