Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 556
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Trwa "Miasto Dzieci" w Strzegomiu

Środa, 18 lipca 2018, 17:48
Autor: red
Strzegom: Trwa "Miasto Dzieci" w Strzegomiu
Fot. UM Strzegom
W Strzegomiu – w poniedziałek 16 lipca br. – rozpoczął się projekt edukacyjno–wychowawczy pn. "Transgraniczne Miasto Dzieci". W zabawie, która zakończy się w 19 lipca (czwartek) bierze udział 300 dzieci z Polski i Czech, w wieku 6 – 12 lat.

Przez cztery dni trzy godziny dziennie dzieci będą poznawały zawody, a za wykonaną pracę otrzymają pieniądze, które dowolnie rozdysponują na wymarzone prezenty. W ten sposób nie tylko spędzą atrakcyjnie wakacyjny czas, ale nauczą się także podstaw ekonomii i poznają wartość pieniądza. Nie zabraknie również wyborów, dzięki którym najmłodsi dowiedzą się jak działa samorząd. Dzieci otrzymają podczas zabawy posiłki. Najmłodsi będą mieć również zapewnione dodatkowe atrakcje, w tym basen, zajęcia sportowe i zwiedzanie. Na miejscu pracuje 80-osobowa grupa wolontariuszy.

Za organizację "Transgranicznego Miasta Dzieci" odpowiada Sudecka Izba Przemysłowo-Handlowa ze Świdnicy oraz Izba Gospodarcza Kraju Kralovohradeckiego w Hradec Kralove.

Wartość projektu wynosi blisko 274 tys. euro, w tym dofinansowanie z funduszy europejskich z Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska wynosi 233 tys. euro.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group