Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 998
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Trwa modernizacja

Czwartek, 27 czerwca 2019, 17:44
Autor: red
Żarów: Trwa modernizacja
Fot. UM Żarów
Trwają prace przy rewitalizacji terenu przy ulicy Zamkowej oraz Sportowej w Żarowie. W ramach realizowanej inwestycji, zaplanowanej jeszcze w roku 2016, przebudowane zostaną tereny przy budynku Urzędu Miejskiego oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wygląd zmienił już plac za budynkiem Urzędu, gdzie wybudowane zostały miejsca parkingowe. Zakres prac obejmuje również wykonanie wszystkich niezbędnych odwodnień oraz wycinkę drzew w zakresie określonym w projekcie. Drzewa wycięto po wykonaniu ekspertyz przygotowanych przez dendrologa, które jednoznacznie pokazały, że ze względu na sędziwy wiek i liczne uszkodzenia drzewa stanowią zagrożenie, bo przy silniejszych wiatrach mogły połamać się i spaść czyniąc zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców.

– Realizowany projekt, o czym już wcześniej informowaliśmy, zakłada nie tylko wycinkę drzew w niezbędnym zakresie, ale także nowe nasadzenia. Nowe drzewa i rośliny zostaną nasadzone przy wejściu do budynku Urzędu Miejskiego oraz na placu za budynkiem. Przed budynkiem Urzędu, w miejscu akacji posadzonych zostanie 9 platanów klonolistnych. Po drugiej stronie ulicy nasadzonych zostanie 6 platanów klonolistnych. Przy powstającym parkingu zaprojektowano nasadzenia krzewów kwitnących – białych odmian rododendronów oraz głogów czerwonych. Na terenie przy wejściu do budynku Urzędu Miejskiego pojawią się nowe ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne, wykonane zostaną również wszystkie niezbędne odprowadzenia wód deszczowych do istniejącej kanalizacji deszczowej – mówi Piotr Neczaj z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group