Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 934
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Trwa modernizacja żarowskiego stadionu

Wtorek, 8 listopada 2016, 11:48
Aktualizacja: 16:50
Autor: red
Żarów: Trwa modernizacja żarowskiego stadionu
Fot. UM Żarów
Dobiega końca przebudowa stadionu sportowego w Żarowie.

W tej chwili trwają jeszcze ostatnie prace modernizacyjne, choć już teraz widać, że obiekt zmienił swój wizerunek. Na taki kompleks sportowy żarowscy sportowcy czekali od dawna.

To tutaj doskonalą sportowe umiejętności i aktywnie spędzają wolny czas. Teraz będą mogli trenować w profesjonalnych, a przede wszystkim bezpiecznych warunkach.
- Stadion już zmienił swój wygląd, bo przede wszystkim uzyskał sztuczną nawierzchnię trawiastą. A to, w pełnym wymiarze pozwoli na treningi naszych zawodników z klubu sportowego "Zjednoczeni Żarów" i zawody rozgrywane dla dzieci i młodzieży. Teraz przez cały rok, w godnych warunkach i niepogodzie sportowcy będą mogli przygotowywać się do rozgrywek sportowych - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Boisko treningowe przy ul. Zamkowej w Żarowie ma być gotowe do połowy listopada. Prace, które pochłoną dokładnie 1.148.704,38 złotych są finansowane z budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania w wysokości 331 tysięcy złotych w ramach Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej 2016. Planowany jest jeszcze kolny etap modernizacji, na który także z niecierpliwością czekają sportowcy i kibice z Żarowa.
- Planujemy kolejny etap inwestycji tutaj na żarowskim stadionie, w ramach którego powstaną nowe pawilony szatniowe i kryta trybuna. Mam nadzieję, że będziemy mogli go rozpocząć w drugiej połowie 2017 roku już ze środków przeznaczonych na rewitalizację miasta. Wygląd i funkcjonalność tego obiektu zdecydowanie się zmieni - dopowiada burmistrz Leszek Michalak.

W ramach inwestycji wykonane zostało odwodnienie boiska oraz roboty rozbiórkowe, demontażowe i ziemne. Obiekt zyskał sztuczną nawierzchnię z trawy syntetycznej, a w ostatnim etapie zamontowane będą także piłkochwyty, nowe bramki i wiaty mobilne dla zawodników.
- W tej chwili usypaliśmy warstwy konstrukcyjne w postaci pospółki i kruszywa oraz warstwy wyrównujące miału kamiennego. Rozkładamy też masę - elejer, która złożona jest z gumy i klejów, w celu zamortyzowania podczas biegania. Kolejny etap to rozłożenie trawy syntetycznej, wsypanie piasku i ułożenie gumy jako ostatniej warstwy. Zrobi się zielono i to bez względu na pogodę, a przede wszystkim bezpieczniej - wyjaśnia Robert Armanowicz z Panorama Obiekty Sportowe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group