Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 953
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Trwa przebudowa placu zabaw w Parku Centralnym w Świdnicy

Środa, 5 września 2018, 13:21
Autor: red
Świdnica: Trwa przebudowa placu zabaw w Parku Centralnym w Świdnicy
Fot. UM Świdnica
W rewitalizowanym Parku Centralnym trwają prace budowlane w obrębie placu zabaw. Na powierzchni ponad 2300 metrów kwadratowych powstanie nowe miejsce zabaw dla najmłodszych świdniczan.

Likwidowane są wyeksploatowane i najstarsze urządzenia zabawowe. Prowadzona jest także konserwacja wraz z malowaniem tych sprzętów, które pozostaną na placu. Wśród nowości pojawi się m.in.: zestaw zabawowy wraz z huśtawką „bocianie gniazdo” i piaskownica, które ustawione zostaną w wydzielonej i ogrodzonej strefie dla dzieci młodszych. W pobliżu piramidy linowej ustawione zostaną dwa nowe urządzenia. Zamontowane zostaną również specjalne urządzenia, czyli karuzela i huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych, poruszającymi się na wózkach. Powstanie strefa fitness składająca się z ośmiu urządzeń dostosowanych do ćwiczeń różnych partii ciała. W obrębie placu zabaw wykonane zostaną nawierzchnie amortyzujące, żwirowe i piaskowe oraz trawniki.

Prace te wykonuje Farma Miejska, a ich koszt wynosi ponad 298 tys. złotych. Powinny one potrwać do końca września.

W obrębie placu zabaw rozmieszczono tablice informujące, które ostrzegają przed występującym zagrożeniem bezpieczeństwa. Apelujemy więc o niekorzystanie z urządzeń zabawowych w trakcie przebudowy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group