Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 893
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Trwa przebudowa ulic

Czwartek, 29 maja 2014, 11:20
Aktualizacja: 11:51
Autor: red.
Strzegom: Trwa przebudowa ulic
Fot. UM Strzegom
Prace związane z przebudową dwóch ulic w centrum Strzegomia posuwają się cały czas do przodu. Jednak, o ile w przypadku ul. Św. Tomasza wszystko idzie w dobrym kierunku, to na ul. Ogrodowej pojawił się problem, z którym należało się szybko uporać, by móc kontynuować jej przebudowę.

W trakcie usuwania warstwy bitumicznej jezdni na ul. Ogrodowej i placu manewrowym stwierdzono dużą różnorodność istniejącej podbudowy z kruszywa łamanego. Ponadto stwierdzono ślady z napraw i budowy sieci teletechnicznych, gazowych oraz wodociągowych. Stan tej drogi po wykonaniu robót rozbiórkowych był niekorzystny i aby móc przystąpić do dalszych prac, konieczne było wykonanie specjalnych badań odkształcenia dynamicznego lekką płytą dynamiczną średnicy 300 mm. - Musieliśmy je wykonać, aby stwierdzić przydatność istniejącej podbudowy jako podbudowy zasadniczej pod nawierzchnię z kostki granitowej. Badania te wskazały jednak potrzebę wykonania zupełnie nowej warstwy podbudowy zasadniczej wraz z wzmocnieniem podłoża gruntowego stabilizacją cementem - wyjaśnia naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Wsi w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu, Ewelina Kowalska.

- Wykonanie powyższych robót było niezbędne do prawidłowego i zgodnego z warunkami technicznymi wykonania przedmiotu zamówienia podstawowego, czyli do przebudowy drogi oraz placu manewrowego przy ul. Ogrodowej - podkreśla burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta. Wykonawcą nowej warstwy podbudowy pod nawierzchnię z kostki granitowej była firma Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy dróg i Mostów ze Świdnicy. Koszt dodatkowych robót wyniósł ponad 45 tys. zł.

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group