Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 646
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Trwa przebudowa ulicy Strefowej w Żarowie

Środa, 23 sierpnia 2017, 15:15
Autor: red
Żarów: Trwa przebudowa ulicy Strefowej w Żarowie
Fot. UM Żarów
Rozpoczął się pierwszy etap prac remontowych przy ulicy Strefowej w Żarowie. Odcinek drogowy przy przejeździe kolejowym w kierunku Mrowin zostanie przebudowany.

Inwestycja ta realizowana jest w ramach zadania inwestycyjnego "Przygotowanie terenów inwestycyjnych w celu nadania im nowych funkcji gospodarczych - rozbudowa systemu wodociągowego w celu zapewnienia zaopatrzenia terenów WSSE Podstrefy w Żarowie".

Jest to pierwszy etap tego zadania, w ramach którego wykonane zostaną roboty rozbiórkowe związane z rozbiórką istniejących elementów drogi i budową kanalizacji deszczowej, konstrukcja drogi bez warstwy ścieralnej oraz konstrukcja krawężnika. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo remont wiązać się będzie z utrudnieniami w ruchu drogowym.
- W związku z realizacją tej inwestycji wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w okolicy skrzyżowania z przejazdem kolejowym w kierunku na Mrowiny. Droga nie będzie jednak zamknięta, a jej remont przyczyni się do znacznej poprawy komfortu jazdy na tym odcinku drogowym - mówi Joanna Walichnowska kierownik Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Pierwszy etap inwestycji ma się zakończyć w połowie września. Kolejny potrwa do końca marca 2018 roku i będzie obejmował wykonanie warstwy ścieralnej, chodnika oraz pobocza.
- Na tym odcinku drogowym zostanie przebudowana droga, a w następnej kolejności powstanie dwumetrowy chodnik. W tej chwili realizujemy prace ziemne, a w kolejnym etapie, za kilka dni, przystąpimy do prac przy konstrukcji drogi. Droga zostanie przebudowana w taki sposób, aby skrzyżowanie przy przejeździe kolejowym stało się bardziej bezpiecznym odcinkiem - wyjaśnia Łukasz Młocek kierownik robót z firmy Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów wykonawca inwestycji.

Przebudowa ulicy Strefowej wraz z skrzyżowaniem kosztować będzie dokładnie 376.161,45 złotych. Inwestycja w całości sfinansowana zostanie ze środków własnych budżetu gminy Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group