Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Trwa remont dachu kaplicy w Pyszczynie

Niedziela, 27 marca 2016, 10:39
Autor: opr.red.
Strzegom: Trwa remont dachu kaplicy w Pyszczynie
Fot. www.um.zarow.pl
Zabytkowa kaplica mszalna p.w. Św. Antoniego Padewskiego w Pyszczynie doczeka się nowego dachu. Rozpoczęły się już prace remontowe zabytkowego obiektu, które najprawdopodobniej potrwają do połowy maja. Nowy dach na zabytkowej kaplicy powstanie dzięki dotacji z budżetu gminy Żarów i datków samych mieszkańców.

Na remont dachu parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Imbramowicach stara się również o pozyskanie dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Całkowity koszt remontu dachu kaplicy w Pyszczynie, według opracowanego kosztorysu ma wynieść 60 tysięcy złotych. - Rzeczywiście dach kaplicy jest w opłakanym stanie. Pognite belki i zniszczona dachówka doprowadziły do przeciekania konstrukcji dachowej. W ramach remontu, który rozpoczęliśmy niedawno, wymienione zostaną elementy konstrukcyjne dachu, obróbki blacharskie, rynny i rury spustowe. Planowany jest także remont wieżyczki kaplicy. Nowe pokrycie dachowe zostanie wykonane z dachówki ceramicznej. Tuż po zakończeniu prac w Pyszczynie rozpocznie się remont dachu kościoła w Imbramowicach - wyjaśnia Piotr Karlic z firmy "Dachy i Elewacje. Blacharstwo Dekarstwo" z Kamiennej Góry wykonawca inwestycji.

Na remont dachów zabytkowych obiektów parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Imbramowicach otrzymała dotacje z budżetu gminy Żarów. Remont dachu kaplicy pw. Św. Antoniego w Pyszczynie został dofinansowany kwotą 27.063,42 złotych, a remont dachu kościoła w Imbramowicach wraz z wykonaniem instalacji odgromowej 37.000 złotych. - Dzięki dodatkowym środkom finansowym zabytki mają szansę odzyskać utracony blask. Choć potrzeb w tym zakresie jest jeszcze bardzo wiele, ratowane zabytki to prawdziwe architektoniczne perełki. W tej chwili trwają prace remontowe na zabytkowej kaplicy w Pyszczynie. Niebawem rozpocznie się również remont dachu kościoła w Imbramowicach, którego przewidywany koszt ma wynieść 163 tysiące złotych - mówi ksiądz Ryszard Mencel proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Imbramowicach.

Kaplica Św. Antoniego w Pyszczynie to zabytkowy obiekt, który został wzniesiony w 1895 roku. Dzięki wsparciu finansowemu gminy i mieszkańców wsi ma szansę odzyskać utracony blask. - Dzięki finansowemu wsparciu gminy oraz zaangażowaniu mieszkańców Pyszczyna rozpoczęto prace remontowe dachu na XIX kaplicy mszalnej p.w. Św. Antoniego Padewskiego, będącej filią parafii Imbramowice. Cieszymy się, że nasze obiekty pięknieją. Mieszkańcy Imbramowic także już trzeci rok gromadzą środki finansowe na remont. Za zaangażowanie oraz ofiarność wszystkich parafian ksiądz proboszcz oraz Rada Parafialna składają"serdeczne Bóg zapłać" - dopowiada Maciej Kwarciak mieszkaniec Tarnawy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group