Poniedziałek, 23 listopada
Imieniny: Adeli, Klementyny
Czytających: 783
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trwa remont ul. Wojska Polskiego i Kopernika

Wiadomości: Żarów
Czwartek, 23 sierpnia 2018, 17:58
Autor: red
Fot. UM Żarów
Remontowane są kolejne drogi gminne na terenie Żarowa. Najpierw droga przy ul. Dworcowej zyskała nową nawierzchnię drogową, co wpłynęło na komfort poruszania się tym odcinkiem drogowym. Teraz modernizowane są drogi przy ul. Wojska Polskiego w Żarowie.

Stare i zniszczone drogi doczekają się kompleksowej przebudowy, podobnie jak jeszcze kilkanaście innych ulic, w ramach dużego projektu unijnego "Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych". Wartość całego zadania opiewa na kwotę 5.866.510,15 złotych.
- Realizujemy kolejne inwestycje drogowe na terenie naszego miasta. Cała ulica Dworcowa, dzięki wykonanym już pracom zyskała nowy wizerunek. W tej chwili prace drogowe koncentrują się przy ulicach Wojska Polskiego i Kopernika. Otrzymaliśmy także zawiadomienie, że za kilka dni ruszy również przebudowa ulicy Słowackiego, co wiązać się będzie z utrudnieniami w ruchu drogowym. Remonty dróg z pewnością poprawią komfort jazdy. Zrobi się bezpieczniej i estetyczniej - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Wartość inwestycji drogowych przy ul. Wojska Polskiego i Dworcowej to kwota 1.337.876,74 złotych. Remont ulicy Kopernika pochłonie 207.437,56 złotych. Wszystkie inwestycje finansowane są ze środków własnych budżetu gminy Żarów i pozyskanego dofinansowania w wysokości 3 867 257,09 złotych.

W nastepnej kolejności wymieniona zostanie nawierzchnia przy Placu Wolności oraz przy ulicach Puszkina, Słowackiego i Kwiatowej w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group