Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 982
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Trwa rewitalizacja stadionu miejskiego w Żarowie

Czwartek, 13 grudnia 2018, 7:43
Autor: red
Żarów: Trwa rewitalizacja stadionu miejskiego w Żarowie
Fot. UM Żarów
Do końca marca mają potrwać prace modernizacyjne na stadionie miejskim w Żarowie. W ramach inwestycji powstaną nowe trybuny wraz z zadaszeniem, szatnia oraz wiata spotkań wraz z instalacjami wodno–kanalizacyjnymi, elektrycznymi i gazowymi, kanalizacją deszczową i sanitarną oraz nowa bieżnia dla spacerowiczów, chodziarzy, biegaczy i rolkarzy.

Wszystkie zadania realizowane są tutaj w ramach dużego zadania "Rewitalizacja zdegradowanych obszarów - rewitalizacja parku miejskiego wraz z boiskiem sportowym". Łączny koszt inwestycji to kwota ponad 2 miliony złotych.
- Jest to już drugi etap prac, które przeprowadzane są na naszym stadionie sportowym w Żarowie. Pierwsze roboty rozpoczęły się początkiem września od rozbiórki starych trybun i betonowania fundamentów pod budowę budynku nowej szatni sportowej. W tej chwili wybrano grunt pod budowę bieżni, gdzie trwa również wykonanie warstwy podbudowy i obsadzanie obrzeży betonowych. Na dzień dzisiejszy wykonano także betonowe ławy fundamentowe oraz zamontowano stalowe słupy stanowiące konstrukcję dachu przy trybunach. W miejscu, gdzie stanie budynek nowej szatni dla sportowców również wykonane zostały już betonowe ławy fundamentowe - mówi Piotr Neczaj z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Całkowity koszt wszystkich inwestycji na stadionie to kwota 2 322 641,40 złotych. Wartość projektu, w ramach którego przebudowany zostanie również stadion miejski w Żarowie wynosi 5 866 510,15 złotych, dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa to kwota 3 867 257,09 złotych.

Przebudowa stadionu sportowego w Żarowie została także wcześniej omówiona z zarządem klubu sportowego "Zjednoczeni Żarów", dlatego mecze drużyn seniorskich odbywają się na wyjazdach. Ostatnim etapem prac będzie także montaż nowego ogrodzenia i bramy wjazdowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group