Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 641
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pasieczna: Trwa rozbudowa strefy

Piątek, 29 września 2023, 11:05
Autor: red
Pasieczna: Trwa rozbudowa strefy
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Nowa jezdnia, chodniki, ścieżka rowerowa – pełną parą idą prace związane z budową drogi w Pasiecznej. Inwestycję najprawdopodobniej uda się zakończyć jeszcze w październiku, a zatem wcześniej, niż pierwotnie zakładano.

Budowa drogi gminnej w Pasiecznej w ramach zadania „przygotowanie terenów inwestycyjnych w gminie Jaworzyna Śląska – II etap km 0+022,13 – 0+270,00 obręb Pasieczna” rozpoczęła się w styczniu 2023 r. W pierwszej kolejności ruszyła budowa kolektora kanalizacji deszczowej ,,czystej” (do której będzie odprowadzana woda z działek inwestycyjnych), na odcinku od istniejącego ,,ronda” w kierunku Pasiecznej. Wykonano cały odcinek kanalizacji deszczowej czystej wraz z przyłączami do granic sąsiednich nieruchomości. Wykonano również kanalizację deszczową ,,brudną” (do której są odprowadzane wody opadowe z pasa drogowego), przyłącza kanalizacji sanitarnej, sieć teletechniczną, nowe oświetlenie uliczne LED. W ramach realizowanej inwestycji powstała również jezdnia o nawierzchni asfaltowej o szerokości 6 metrów wraz ze zjazdami, chodnik z kostki betonowej, ścieżka rowerowa z nawierzchni asfaltowej oraz 3 doświetlone przejścia dla pieszych. Do wykonania pozostało jedynie dokończenie montażu oznakowania pionowego oraz wykonanie oznakowania poziomego. Inwestycja zostanie zakończona i odebrana najprawdopodobniej w październiku, a nie, jak wcześniej było podawane, w grudniu.

Wykonawcą prac jest firma DROG-ZIEM ze Stanowic. Wartość inwestycji wraz z nadzorem inwestorskim to 2 862 039,03 zł. Zadanie dofinansowano z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 1 867 656,00 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group