Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 998
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Trwa śledztwo w sprawie wyjaśnienia okoliczności śmierci 35–latka

Środa, 14 sierpnia 2013, 14:13
Aktualizacja: 14:15
Autor: red.
Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu prowadzi śledztwo w związku ze śmiercią 35–letniego mężczyzny, mieszkańca wałbrzyskiej dzielnicy Biały Kamień w dniu 9 sierpnia b.r., kilka godzin po opuszczeniu przez niego terenu Komisariatu V Policji w Wałbrzychu.

Ciało leżącego pokrzywdzonego zostało zauważone przez przechodniów pomiędzy godziną 20 a 21 na ulicy Andersa w Wałbrzychu, około kilometra od siedziby Komisariatu. Wezwany na miejsce zespół pogotowia ratunkowego podjął reanimację, jednak nie zdołano przywrócić czynności życiowych pokrzywdzonego.

W dniu 12 sierpnia b.r. matka pokrzywdzonego mężczyzny zawiadomiła Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu o podejrzeniu, że do śmierci jej syna mogło dojść na skutego spowodowania u niego obrażeń ciała podczas pobytu w Komisariacie Policji, gdzie został przewieziony jako sprawca wykroczenia zakłócania porządku i spokoju publicznego.

W dniu 13 sierpnia b.r. przeprowadzona została sekcja zwłok pokrzywdzonego. Wstępne wyniki sekcji wskazują, że do śmierci mężczyzny doszło na skutek urazów (obrażeń narządów wewnętrznych).

Tego samego dnia prokurator przy udziale funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych KGP przeprowadził przeszukanie na terenie Komisariatu, zabezpieczając dokumentację, która może mieć znaczenie dla wyjaśnienia sprawy. Przesłuchani również zostali świadkowie, którzy mogli mieć wiedzę na temat okoliczności powstania u pokrzywdzonego obrażeń ciała.

Śledztwo prowadzone jest w sprawie, dotychczas nie przedstawiono zarzutu żadnej osobie.

Sprawa został objęta zwierzchnim nadzorem służbowym Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

(Prokuratura Okręgowa w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group