Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno-Zdrój: Trwa śledztwo w sprawie wyjaśnienia okoliczności śmierci 4–letniej dziewczynki

Sobota, 3 sierpnia 2013, 9:47
Autor: red.
Szczawno-Zdrój: Trwa śledztwo w sprawie wyjaśnienia okoliczności śmierci 4–letniej dziewczynki
Fot. archiwum
Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu prowadzi śledztwo w związku ze śmiercią 4–letniej dziewczynki na skutek przygniecenia przez odłamany pień drzewa, do której doszło w dniu 27 lipca b.r. w godzinach przedpołudniowych na terenie parku w Szczawnie Zdroju.

Śledztwo prowadzone jest w szczególności w celu ustalenia, czy do śmiertelnego zranienia dziecka nie doszło w wyniku niedopełnienia obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy Urzędu Miejskiego w Szczawnie Zdroju poprzez zaniechanie podjęcia koniecznych działań w celu oceny stanu drzewa i jego właściwego zabezpieczenia.

W trakcie oględzin miejsca zdarzenia przez prokuratora przy udziale funkcjonariuszy Policji oraz Straży Pożarnej, dla potrzeb śledztwa jako dowody rzeczowe uznano powalony pień drzewa oraz liny, które były użyte do jego zabezpieczenia.

W dniu 29.07.2013r. na polecenie prokuratora policjanci zabezpieczyli z Urzędu Miejskiego dokumentację, mogącą mieć znaczenie dla wyjaśnienia sprawy. Trwają przesłuchania świadków zdarzenia.

W śledztwie zachodzi konieczność powołania zespołu biegłych, w tym z zakresu dendrologii i mechanoskopii, w celu ustalenia mechanizmu i przyczyny zawalenia pnia drzewa oraz oceny sposobu jego wcześniejszego zabezpieczenia przy użyciu specjalnych lin.

(Prokuratura Okręgowa w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group