Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 1336
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imbramowice: Trwa termomodernizacja

Czwartek, 24 sierpnia 2023, 9:55
Autor: red
Imbramowice: Trwa termomodernizacja
Fot. UM Żarów
Zbliża się początek roku szkolnego i uczniowie będą musieli powrócić do szkolnych ławek. W Szkole Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach trwa termomodernizacja budynku, która będzie jeszcze kontynuowana przez co najmniej cały wrzesień.

Uspokajamy jednak uczniów, ich rodziców i nauczycieli, bowiem zajęcia rozpoczną się normalnie 4 września, ale przez cały miesiąc będą realizowane w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy przy ul. Piastowskiej 10 w Żarowie oraz Gminnym Centrum Kultury i Sportu. Dzięki wsparciu organu prowadzącego – gminy Żarów oraz dyrektorów placówek, uczniowie SP Imbramowice będą mogli rozpocząć naukę w dobrych warunkach. Młodsi uczniowie natomiast będą kontynuowali edukację na świetlicy wiejskiej w Imbramowicach.

- Remont trwa i z dniem 4 września nie wejdziemy do klas. Nie jest to zaskoczeniem dla nas, ponieważ wiedzieliśmy, że końcówka prac remontowych przypada na wrzesień i dopiero w październiku wejdziemy do klas. Chcę jednak wszystkich uspokoić i zapewnić, że pracuję nad organizacją pracy i już są wstępne decyzje, jak będą wyglądały zajęcia od nowego roku szkolnego. Dzisiaj mogę zapewnić, że nie będzie zdalnego nauczania, lekcje będą się odbywały w trybie stacjonarnym. Częściowo w Imbramowicach klasy młodsze, natomiast klasy 4-8 będą miały zajęcia w Żarowie. Jestem wspierana w tym zakresie przez panią dyrektor SP Żarów Barbarę Nowak i dyrektora GCKiS Tomasza Pietrzyka. Zajęcia będą odbywały się w GCKiS, gdzie do dyspozycji naszych uczniów będą dwie sale dydaktyczne oraz w szkole w Żarowie, gdzie mamy udostępnione trzy sale dydaktyczne. Poradzimy sobie doskonale, bo to krótki okres czasu, tym bardziej, że we wrześniu uczniowie wyjeżdżają na zieloną szkołę i jeden tydzień nam odpada, a klasy młodsze będą na świetlicy wiejskiej w Imbramowicach. Jesteśmy tutaj mocno wspierani również przez KGW i OSP – wyjaśnia dyrektor SP Imbramowice Mariola Czarnecka.

- Przygotowaliśmy z Panią dyrektor w miarę normalne zasady funkcjonowania szkoły od nowego roku szkolnego. Myślę, że te prace organizacyjne przyniosą dobry efekt i dzieci będą mogły wrócić końcem września do szkoły – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Przypomnijmy, że w ramach termomodernizacji wykonane zostanie ocieplenie budynków zewnętrznych, dachu, wymieniona będzie stolarka drzwiowa i okienna oraz drzwi wejściowe. I co ważne, szkoła zyska także nową instalację grzewczą.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 4.858.840,27 złotych. Termomodernizacja budynku szkoły finansowana będzie ze środków budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania w wysokości 4,9 mln zł z Funduszu Rządowego Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – PGR.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group