Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 628
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Trwa termomodernizacja budynku szkoły w Żarowie

Niedziela, 21 maja 2017, 15:25
Autor: red
Żarów: Trwa termomodernizacja budynku szkoły w Żarowie
Fot. UM Żarów
Budynek Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie zmienia swój wizerunek.

Choć do końcowego efektu pozostało jeszcze dużo pracy, dziś widać, jak bardzo jest to potrzebny remont. Dzięki termomodernizacji, która trwa w tej chwili w szkolnej placówce przy ul. 1 Maja szkoła zyska nowe okna, drzwi, wentylacje, a także elewację.

Obecna jest brudna, zniszczona i nie jest dobrą wizytówką szkoły.
- W tej chwili wykonujemy ocieplenia ścian fundamentowych obiektu. Rozpoczęliśmy także wymianę pokrycia dachowego. W kolejnym etapie przewidziane zostało wykończenie elewacji w zakresie wykonania tynku strukturalnego, który planujemy zrealizować w okresie wakacyjnym, kiedy dzieci opuszczą mury szkoły. Terminowo inwestycja powinna zakończyć się w listopadzie, ale mam nadzieję, że wszystkie prace zostaną zrealizowane znacznie szybciej - wyjaśnia Wiesław Hucaluk prezes zarządu firmy SIBUD z Wrocławia wykonawca inwestycji.

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Żarowie to kolejna inwestycja, która realizowana jest przy współudziale środków finansowych z budżetu gminy Żarów i pozyskanych z Aglomeracji Wałbrzyskiej. Wniosek przygotowany przez pracowników Referatu Rozwoju w Urzędzie Miejskim w Żarowie uzyskał dofinansowanie w wysokości 659.681,52 złotych. To kolejne tak duże pozyskane dofinansowane, które spożytkowane zostanie na potrzebną inwestycję.
- W ostatnim czasie Instytucja Pośrednicząca Aglomeracji Wałbrzyskiej podpisuje umowy z gminami, które aplikowały o dodatkowe środki finansowe na realizację inwestycji. Wśród tych gmin jest także Żarów, który również otrzymał dofinansowania na wiele złożonych wniosków. Pozyskane pieniądze będą przeznaczone na remonty świetlic wiejskich, zakup nowego wozu strażackiego, termomodernizację szkoły w Żarowie, budowę kanalizacji, nowych ścieżek rowerowych, zintegrowanego centrum przesiadkowego i budynku żłobka. Oczywiście nie poprzestaniemy na tym, pracujemy nad kolejnymi projektami, które być może wkrótce również uzyskają dofinansowania. Zachęcamy naszych mieszkańców do śledzenia realizacji projektów za pośrednictwem gazety, naszej strony internetowej oraz oficjalnego profilu gminy Żarów na portalu Facebook - mówi Przemysław Sikora kierownik Referatu Rozwoju Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Projekt "Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie", w ramach którego realizowana jest inwestycja otrzymał 659.681,52 złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniesie 1.240.002,86 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group