Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 1394
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Trwa wymiana ciepła

Środa, 14 grudnia 2022, 9:41
Autor: red
Świdnica: Trwa wymiana ciepła
Fot. UM Świdnica
Potrzebujesz ciepła? Weź sobie ubranie. Chcesz pomóc? Zostaw ciepłe okrycie wierzchnie na wieszaku. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu, jeszcze przed świętami, możemy wyposażyć w ciepłe kurtki nie tylko osoby bezdomne, ale również samotnych czy przeżywających trudności finansowe.

- Zapraszamy do udziału w akcji „Wymiana ciepła”. Jeśli posiadacie Państwo ciepłą kurtkę lub płaszcz, które mają niewielkie ślady użytkowania, możecie pomóc. Wystarczy, że przyniesiecie takie okrycie i powiesicie na naszym wieszaku. A osoby, które mają taką potrzebę będą mogły ubrać się ciepło, czyli podejść do wieszaka i wziąć potrzebne okrycie. Proszę się nie martwić, ubrania nie będą mokre, gdyż nad wieszakiem jest zamontowany daszek – mówi Dorota Szyłobryt, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy.

Przez cały tydzień, do poniedziałku, 19 grudnia będzie możliwość pozostawienia okrycia na wieszaku lub skorzystania z przekazanych kurtek i płaszczy. Ważne jest tylko to, żeby ciuchy były czyste i niezniszczone. Wieszak znajduje się przed budynkiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy przy ul. Franciszkańskiej 7 oraz na osiedlu Zawiszów, przy ul. Kazimierza Wielkiego 12.

- Proszę nie zapomnieć, że w okresie jesienno – zimowym jesteśmy słabo widoczni dla kierowców, dlatego zapraszamy również po kolorowe odblaski do naszej „PoMocnej choinki”. Można ją rozebrać z odblaskowych ozdób i przypiąć je do ubrania, plecaka, wózka lub przekazać innej osobie – dodaje Dorota Szyłobryt, zastępca dyrektora MOPS w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group