Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Trwają noworoczne spotkania mieszkańców sołectw

Czwartek, 18 stycznia 2018, 7:26
Autor: red
Gmina Świdnica: Trwają noworoczne spotkania mieszkańców sołectw
Fot. Gmina Świdnica
Noworoczne spotkania seniorów i mieszkańców sołectw mają w gminie Świdnica bogatą tradycję. W miniony weekend odbyły się m.in. w Lubachowie i Pszennie. Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli licznie sami mieszkańcy, a wśród nich wójt gminy Teresa Mazurek.

Co czekało na przybyłych gości? Kameralne spotkanie miało miejsce w Lubachowie, podczas którego swój występ teatralny połączony ze śpiewem zeprezentowała gminna grupa dzieci z Teatrzyku Obrzędowego „Pogwarki” z Burkatowa. Natomiast w Pszennie oprócz tradycyjnego występu zespołu „A to heca” zadebiutowały „Mażoretki z Pszenna”. Na zgromadzonych gości czekała miła niespodzianka . Każda osoba, która ukończyła 80 lat i więcej otrzymała z rąk wójt gminy słodki upominek oraz gratulacje.
- Dziękuję za zaproszenie oraz tak wiele miłych słów, które padają podczas składanych życzeń. Dziękuję, że tak pięknie pielęgnujecie bożonarodzeniowe tradycje. Życzę dużo zdrowia oraz pogody ducha. Wszystko czego tak naprawdę potrzebujemy to przede wszystkim zdrowie, którego niestety nie da się kupić, a o które zaczynamy dbać niestety zbyt późno, przez liczne obowiązki i brak czasu dla siebie – mówiła Teresa Mazurek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group