Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 889
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Trwają prace na Piłsudskiego

Czwartek, 4 września 2014, 14:07
Aktualizacja: 15:29
Autor: red.
Świebodzice: Trwają prace na Piłsudskiego
Fot. UM Świebodzice
Rozpoczęły się kolejne prace inwestycyjne przy ul. Piłsudskiego w Świebodzicach. Po zamontowaniu nowych przystanków autobusowych przyszła pora na wymianę nawierzchni chodnika biegnącego wzdłuż obszaru zrewitalizowanych murów obronnych.

Remont chodnika, a w zasadzie jego kompleksowa wymiana, jest realizowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, która odpowiada za jego utrzymanie, z racji, iż położony jest wzdłuż drogi krajowej nr 34. W ramach inwestycji wymieniona zostanie jego podbudowa, krawężniki, a dotychczasową nawierzchnię - asfaltową, zastąpi kostka betonowa. Zakres prac obejmuje odcinek wzdłuż murów obronnych, pomiędzy Ośrodkiem Pomocy Społecznej, a Publicznym Gimnazjum nr 1. Jak informuje GDDKiA, prace przy chodniku zostały podjęte w związku z dużą aktywnością inwestycyjną Gminy w ciągu ulicy Piłsudskiego, tak aby zniszczony do tej pory chodnik nie odstawał jakością od obszaru zrewitalizowanych murów obronnych. Inwestycja zostanie zakończona jeszcze we wrześniu.

To jednak nie wszystkie prace zaplanowane przez GDDKiA na ten rok w Świebodzicach. Na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Wałbrzyskiej wymienione zostaną detektory sygnalizacji świetlnej, co usprawni jej działanie. Jeszcze w roku 2014 rozpocząć mają się także roboty drogowe na skrzyżowaniu DK 34 i DK 35 przy wyjeździe ze Świebodzic w stronę Wałbrzycha. Tu inwestycja zakłada m.in. sfrezowanie dotychczasowej nawierzchni jezdni i wylanie nowej.

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group