Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1049
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Trwają prace na placu Drzymały i przy ulicy Wałowej

Niedziela, 9 kwietnia 2017, 13:26
Autor: red
Świdnica: Trwają prace na placu Drzymały i przy ulicy Wałowej
Fot. UM Świdnica
Trwa rewitalizacja skwerów przy pl. Michała Drzymały oraz u zbiegu ulic Wałowej, Gen. Władysława Sikorskiego i Komunardów. To zadania zgłoszone i wybrane przez mieszkańców w ramach zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

Środki przeznaczone w ramach budżetu na realizację tych zadań, to w obu przypadkach ponad 250 tys. zł. Podjęto jednak decyzję o kompleksowym remoncie tych placów, zwiększając koszty inwestycji.

Na placu Drzymały zakończyły się prace, związane z montażem urządzeń zabawowych i nawierzchni bezpiecznej na placach zabaw. Trwa montaż ogrodzenia. Wykonano już także nowe oświetlenie parkowe. Na alejkach wewnątrz skweru pojawią się niedługo wiosenne nasadzenia. Całość dopełnią elementy małej architektury – ławki, kosze na odpady, stojaki rowerowe. Trwa także przebudowa części drogowej, w tym istniejących miejsc parkingowych, wraz z wymianą lamp oświetlenia drogowego. Koszt całej inwestycji to ok. 870 tys. zł.
- Za parę tygodni oddamy do użytku kolejny odnowiony skwer w mieście, choć już teraz widziałam, że dzieci kuszą kolorowe urządzenia. Jeszcze chwilę cierpliwości i najmłodsi bezpiecznie będą się mogli bawić się na nowym placu, który objęty zostanie monitoringiem. Mam nadzieję, że będzie to piękne miejsce, które chętnie będą odwiedzać mieszkańcy - mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Plac przy skrzyżowaniu ulic Wałowej, Gen. Władysława Sikorskiego i Komunardów będzie kolejnym miejscem przygotowanym między innymi z myślą o dzieciach.
- Podłogowa fontanna, nowe nasadzenia, ciekawa aranżacja parkowej przestrzeni – to wszystko zacznie cieszyć oczy świdniczan już jesienią – dodaje prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

W ubiegłym roku przeprowadzono karczowanie drzew i krzewów oraz korekcje drzew - przygotowując teren na wiosenne nasadzenia zieleni. W tym roku wykonano sieć zasilania podziemnego oświetlenia parkowego i położono kabel zasilający szafkę sterowania fontanny. W ramach zadania przebudowywano także układ drogowy od strony ul. Wałowej. Wyłoniony został również wykonawca przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych związanych z funkcjonowaniem fontanny.

W tym roku przeprowadzone zostaną jeszcze pozostałe roboty, niezbędne do całościowej rewitalizacji skweru tj. budowa fontanny, wykonanie alejek w obrębie skweru, nasadzeń zieleni, renowacja pozostałości pomnika, monitoring, zakup i montażu pozostałej części elementów małej architektury.

Szacunkowy koszt wykonania powyższych prac wynosi ok. 745 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group