Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Trwają prace na skwerze przy ul. Wałowej w Świdnicy

Wtorek, 2 stycznia 2018, 17:01
Aktualizacja: Środa, 3 stycznia 2018, 12:02
Autor: red
Świdnica: Trwają prace na skwerze przy ul. Wałowej w Świdnicy
Fot. UM Świdnica
Trwa rewitalizacja skweru przy ul. Wałowej. To zadanie zgłoszone i wybrane przez mieszkańców w ramach budżetu partycypacyjnego. Środki przeznaczone na jego realizację wynosiły 256 tys. zł. Podjęto jednak decyzję o kompleksowym remoncie tego miejsca, zwiększając koszty inwestycji.

Plac przy skrzyżowaniu ulic Wałowej, Gen. Władysława Sikorskiego i Komunardów będzie kolejnym miejscem przygotowanym między innymi z myślą o dzieciach.

- Posadzkowa fontanna, nowe nasadzenia i ciekawa aranżacja parkowej przestrzeni – to wszystko zacznie cieszyć oczy świdniczan już wiosną i mam nadzieję, że będzie to kolejny skwer, który chętnie będą odwiedzać mieszkańcy. Na przełomie lutego i marca rozpoczną się także prace związane z modernizacją Parku Sikorskiego – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

W ubiegłym roku wykonano sieć zasilania podziemnego oświetlenia parkowego i położono kabel zasilający szafkę sterowania fontanny. W ramach zadania przebudowywano także układ drogowy od strony ul. Wałowej. Przeprowadzono również renowację pozostałości pomnika. Zakończony został najtrudniejszy technologicznie etap prac, czyli budowa fontanny podłogowej.

W tym tygodniu rozpoczną się kolejne prace, niezbędne do całościowej rewitalizacji tego miejsca, czyli wykonanie alejek w obrębie skweru. Następnie zamontowane zostaną elementy małej architektury, a wiosną – nasadzona będzie zieleń. Teren objęty jest monitoringiem.

Szacunkowy koszt wykonania projektu to ok. 745 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group