Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 776
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Trwają prace nad stawem miejskim

Niedziela, 11 czerwca 2023, 9:03
Aktualizacja: 11:04
Autor: red
Żarów: Trwają prace nad stawem miejskim
Fot. UM Żarów
Teren przy ul. Wyspiańskiego w Żarowie, gdzie trwa rewitalizacja stawu miejskiego, zmienił swój wygląd. Prace są już na półmetku, choć ciężki sprzęt nie wyjeżdża jeszcze z tego miejsca, bo przed nami kolejne etapy inwestycji.

Dzięki rewitalizacji mieszkańcy naszego miasta już niebawem zyskają kolejne atrakcyjne i bezpieczne miejsce do wypoczynku. Czekamy także aż cały teren mocno się zazieleni i zyska nowe, liczne nasadzenia, które w znacznej mierze upiększą to miejsce.

- Jesteśmy już w połowie realizacji wszystkich prac nad stawem miejskim w Żarowie. Wystarczyło kilka miesięcy, aby przebudować cały teren. Prace rozpoczęły się pod koniec 2022r., a dziś jest to już zupełnie inne miejsce. Schludne i estetyczne. Nowe chodniki, oświetlenie, alejki, przygotowane stanowiska dla wędkarzy, wytyczona linia brzegowa – to wszystko jest zrealizowane. Kończymy teraz budowę deptaka wraz z oświetleniem wzdłuż linii brzegowej i czekamy na nową infrastrukturę, z której będziemy mogli wszyscy korzystać. Do dyspozycji mieszkańców będą nowe ławki, stoliki do gry w szachy, leżaki i atrakcyjne miejsce do wypoczynku i zabawy dla dzieci. W kolejnym etapie zadania pojawi się również pływająca fontanna i nasadzone zostaną liczne nasadzenia krzewów, drzew i kwiatów – mówi kierownik Referatu Inwestycji UM Żarów Wojciech Lesiak.

Równolegle kontynuujemy także prace przy rewitalizacji Parku Miejskiego w Żarowie, które realizowane są w ramach tego samego zadania inwestycyjnego „Rewitalizacja terenów zielonych na obszarze miasta Żarów”. Koszt zadania wynosi 5.261.053,10 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group