Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 969
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Trwają prace przy budowie pętli postojowej

Sobota, 21 kwietnia 2018, 7:01
Autor: red
Żarów: Trwają prace przy budowie pętli postojowej
Fot. UM Żarów
Przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie kontynuowane są prace związane z budową pętli postojowej.

Inwestycja ma wpłynąć na poprawę sytuacji komunikacyjnej przy ulicy 1 Maja. Choć do zakończenia całego zadania pozostało jeszcze wiele prac, można już zaobserwować, jak będzie wyglądać pętla postojowa.
- To bez wątpienia inwestycja bardzo potrzebna i podnosząca bezpieczeństwo. Najważniejszym jej celem jest przede wszystkim rozładowanie korków przed szkołą i łatwiejszy dojazd do placówki. U zbiegu ulic 1 Maja, Sikorskiego i Wojska Polskiego tuż przed godziną ósmą rano, kiedy rodzice przywożą do szkoły swoje dzieci, panuje chaos komunikacyjny. Pętla, która powstaje przy szkolnej placówce ma usprawnić tę sytuację i wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa najmłodszych - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Wkrótce na przyszkolnym terenie przy ul. 1 Maja w Żarowie rozpocznie się także kolejna inwestycja. Burmistrz Leszek Michalak kilka dni temu podpisał umowę na budowę placu zabaw z siłownią zewnętrzną. Zadanie to będzie realizowane w ramach projektu "Rewitalizacja zdegradowanych obszarów - zagospodarowanie terenów i przestrzeni w celu przywrócenia funkcji społecznych". Koszt tego zadania wyniesie 157.000,00 złotych. Do użytku mieszkańców oddane zostaną urządzenia siłowni zewnętrznej, a dla najmłodszych nowoczesny plac zabaw z nowymi urządzeniami. Projekt przewiduje również montaż altan ogrodowych, stołów do gier, nowych ławek, koszy na śmieci, stojaków rowerowych, tablic z regulaminem placu zabaw i siłowni zewnętrznej oraz wykonanie trawników, nawierzchni z kostki syntetycznej i nasadzenia krzewów. Wszystkie te zadania mają zostać zrealizowane do połowy czerwca.

Łączny koszt wszystkich inwestycji realizowanych przy żarowskiej podstawówce to kwota 253.395,10 złotych wydatkowane ze środków własnych budżetu gminy Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group