Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1271
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Trwają szczepienia

Niedziela, 7 lutego 2021, 9:46
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Trwają szczepienia
Fot. UM Jaworzyna Śląska
90 mieszkańców gminy Jaworzyna Śląska zostało dotychczas zaszczepionych przeciwko COVID–19. Są to seniorzy powyżej 80. roku życia. U żadnej z nich nie zaobserwowano niepożądanych dolegliwości poszczepiennych.

Łącznie w Samorządowej Przychodni Zdrowia w Jaworzynie, w której zlokalizowany jest jedyny punkt szczepień w naszej gminie, zaszczepiono 120 osób – 90 seniorów z gminy Jaworzyna Śląska oraz 30 podopiecznych Domu Seniora Marconi w Świdnicy. Osobom tym podano na razie pierwszą dawkę szczepionki, 16 lutego rozpocznie się podawanie drugiej. W związku z ograniczoną liczbą szczepionek wstrzymano na razie rejestrację seniorów z pozostałych grup.
- Cały proces szczepień przebiega dokładnie tak samo jak w innych przychodniach. Tygodniowo otrzymujemy 5 ampułek szczepionki. To jest 30 dawek, zatem w każdym kolejnym tygodniu szczepimy 30 osób. Na razie wszystko przebiega sprawnie. Unikamy sytuacji, w której zbyt wielu pacjentów czeka w poczekalni. Seniorzy rejestrowani są na konkretne godziny, więc zgłaszają się do przychodni sukcesywnie. Mamy nadzieję, że w międzyczasie proces szczepień ruszy i będziemy mogli zaszczepić więcej osób – mówi Adrian Szewczyk, dyrektor Samorządowej Przychodni Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej.

Dotychczas nikt nie korzystał z możliwości zorganizowania dojazdu na szczepienie. Nikt też nie zgłaszał żadnych niepożądanych odczynów poszczepiennych. – Szczepionka jest bardzo dobrze tolerowana. Nie dotarły do nas informacje o żadnych gwałtownych reakcjach po jej podaniu. Obserwuje się czasem jedynie delikatne dolegliwości, jak ból przedramienia, ale to się często zdarza przy wszystkich szczepionkach podawanych domięśniowo – dodaje Adrian Szewczyk.

Przypominamy, że na szczepienie zarejestrować się można na kilka sposobów:
1. W Samorządowej Przychodni Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej
Można przyjść osobiście do placówki lub zadzwonić pod nr tel. 798 722 585 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Numer przeznaczony jest tylko dla osób rejestrujących się na szczepienia przeciwko COVID-19.
2. Dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię pod nr 989
Można to zrobić samemu lub może zrobić to ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer przesłany zostanie SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
3. Rejestrując się poprzez e-rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu zamieszkania. Jeśli żaden z proponowanych terminów albo podana lokalizacja nie będzie pasował, możemy wyszukać i wskazać dogodne dla nas miejsce i termin.
Aby skorzystać z tego sposobu rejestracji, należy posiadać Profil Zaufany.

Dla osób niepełnosprawnych i seniorów, którzy mają trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień, możliwe jest zorganizowanie transportu. Aby z niego skorzystać, należy zgłosić taką potrzebę w Samorządowej Przychodni Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej pod nr. tel. 798 722 585
Transport przeznaczony jest jedynie dla osób, które:
- posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami,
- mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group