Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 862
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Tryptyk syberyjski–spotkanie z Marcinem Osmanem

Niedziela, 4 marca 2012, 8:20
Aktualizacja: 8:22
Autor: red
Świdnica: Tryptyk syberyjski–spotkanie z Marcinem Osmanem
Fot. użyczone
Zapraszamy do mroźnej i tajemniczej krainy – na Syberię. Trzy odrębne spojrzenia podróżników na tę fascynującą część świata– w skład których wejdą wystawy fotografii Marcina Osmana( 10 marca ) i Tomasza Deko ( 31 marca ) połączone z pokazami slajdów oraz promocja nowej książki Jędrzeja Morawieckiego "Krasnojarsk zero" wraz z pokazem fragmentów filmu pt. "Syberyjski przewodnik" (19 marca )– złożą się na "Tryptyk syberyjski". Będzie można doznać siarczystego mrozu jednocześnie rozgrzewając serce przy fascynujących opowieściach.

"Stojąc tak samemu pośrodku tej lodowej pustki miałem wrażenie zawieszenia. Gdy tylko horyzont znikał za białymi obłokami i niebo zlewało się z ziemią czułem, że grawitacja zanikła. Równie dobrze mogłem się unosić w pustce koloru mleka. koloru mleka. Zaprawdę dziwne to wrażenie. Potem czułem, że nos mi zamarzł, albo końcówki palców pieką od mrozu i wracałem do ciepłej czumy [namiot z futer renifera rozstawiony na drewnianych żerdziach.]"

Tak swoje doświadczenie z tej surowej krainy wschodu opisuje Marcin Osman-wrocławski fotograf i podróżnik Marcin Osman, laureat konkursu "National Geographic"- goszczący już w Świdnicy podczas "Spotkań z Azją". Tym razem za cel samotnej wędrówki postawił sobie doświadczenie na własnej skórze syberyjskiej zimy, w jej najbardziej skrajnym obliczu- bo przy blisko 60- cio stopniowych mrozach. W swej podróży odwiedził lud Nieńców, który zamieszkuje jedne z najzimniejszych terenów zaludnionych przez człowieka, w których lato (lub raczej ciepła pora roku) średnio trwa ok. 50-60 dni.
Więcej na fotoblogu Marcina pod adresem http://nomad123.blogspot.com
10 marca godz. 17
Miejska Biblioteka Publiczna
wernisaż wystawy, spotkanie z autorem,
pokaz slajdów z podróży.

Na wszystkie spotkania wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Hurtownia Światła
Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group