Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 823
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/REGION: Trzy konie na drodze wojewódzkiej

Sobota, 17 września 2022, 9:52
Autor: red
Świdnica/REGION: Trzy konie na drodze wojewódzkiej
Fot. KPP Świdnica
Świdniccy policjanci mierzyli się z niecodzienną interwencją. Po jednej z dróg powiatu świdnickiego biegały trzy konie, które za nic miały ruch uliczny. Interwencja ta ma swój szczęśliwy finał, bo policjanci złapali uciekinierów i przekazali opiekunowi.

Ta interwencja pokazuje, że służba w policji nie należy do nudnych, a każdy dzień przynosi nowe, czasem zaskakujące wyzwania. Tak było, kiedy to funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy otrzymali zgłoszenie, że po drodze wojewódzkiej nr 379, między Świdnicą a Wałbrzychem biegają trzy konie.

Policjanci wiedząc, jakie zagrożenie w ruchu mogą powodować duże i przestraszone zwierzęta znajdujące się między jadącymi samochodami, czym prędzej udali się we wskazaną okolicę. Nie można było przeoczyć miejsca zgłoszenia, dlatego policjanci szybko potwierdzili zlokalizowanie trzech uciekinierów, które za nic miały ruch na drodze i wcale nie wyglądały na przestraszone.

Mundurowi zachowali spokój i wykazali pełen profesjonalizm działania, łapiąc i sprowadzając zwierzęta z drogi na pobocze, gdzie były już bezpieczne. Szybko też została ustalona opiekunka koni, która przybyła na miejsce. 33-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego została ukarana mandatem karnym w związku z niezachowaniem należytej ostrożności przy trzymaniu zwierząt.

Uciekinierzy po samodzielnym zwiedzaniu okolicy już pod opieką szczęśliwie wrócili do zagrody.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group