Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 1002
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Trzy stypendia zDolnego Śląska powędrowały do Świdnicy

Piątek, 25 listopada 2011, 13:36
Aktualizacja: 13:39
Autor: oprac. Ika
Świdnica: Trzy stypendia zDolnego Śląska powędrowały do Świdnicy
Fot. użyczone
Trzy z 16 stypendiów przyznawanych w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska powędrowało do powiatu świdnickiego. Nagrody za osiągnięcia artystyczne i działalność społeczną otrzymały uczennice świdnickich ogólniaków: I LO i III LO w Świdnicy.

Program Stypendialny „zDolny Śląsk" kierowany jest do uzdolnionych uczniów dolnośląskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe oraz aktywność społeczną. Stypendia dla najzdolniejszej młodzieży z całego województwa przyznawane są od 2001r. przez Fundację Edukacji Międzynarodowej i Samorząd Województwa Dolnośląskiego w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień.
W roku szkolnym 2011/2012 do powiatu świdnickiego powędrowały aż trzy takie stypendia. Otrzymały je uczennice świdnickich ogólniaków:

Dagmara Jagielska – uczennica III LO w Świdnicy, kl. IB - za pracę w trakcie nauki w gimnazjum

Agata Mikołajczyk – uczennica III LO w Świdnicy, kl. III D - za zaangażowanie w działalność na rzecz lokalnych społeczności w trakcie nauki w liceum.

Karolinie Kosior – tegoroczna absolwentka I LO w Świdnicy – za wybitne osiągnięcia artystyczne. Aktualnie Karolina jest studentką Uniwersytetu Jagiellońskiego na wydziale polonistyki, kierunek wiedza o teatrze i działa jako wolontariuszka przy Operze Krakowskiej.

- Jesteśmy dumni z naszej młodzieży, która tak dużo osiągnęła. Nie ma lepszej promocji dla naszego powiatu jak jego zdolni uczniowie. – cieszy się starosta Zygmunt Worsa.

W sumie na rok szkolny 2011/2012 przyznano 54 stypendia: w 4 kategoriach - za osiągnięcia naukowe (28), sportowe (15), artystyczne (7) i za działalność społeczną (4) , dla uczniów w trzech grupach wiekowych - uczniowie szkół podstawowych (14), gimnazjów (24) i szkół ponadgimnazjalnych (16).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group