Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1386
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Trzy tony żywności

Czwartek, 14 kwietnia 2022, 11:58
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Trzy tony żywności
Fot. UM Jaworzyna Śląska
165 osób uciekających przed działaniami wojennymi na Ukrainie znalazło schronienie na terenie gminy Jaworzyna Śląska. Otrzymują niezbędne wsparcie i produkty żywnościowe. Dotychczas, dzięki wsparciu mieszkańców, uzbierano 3 tony artykułów spożywczych.

Od 24 lutego, od dnia wybuchu wojny na Ukrainie, do gminy Jaworzyna Śląska przyjechało 225 osób. 165 z nich podjęło decyzję o pozostaniu w naszej gminie. Osoby te znalazły schronienie i pomoc w 39 miejscach prywatnych. Część z nich podjęła już pracę, a niektórzy korzystają z prac dorywczych. Większość otrzymuje niezbędne produkty i wsparcie, także żywność.
- Na prośbę Ośrodka Pomocy Społecznej zbiórkę żywności, m.in. warzyw, owoców, przetworów i produktów długoterminowych przeprowadziły sołectwa Bagieniec, Bolesławice, Czechy, Piotrowice Świdnickie, Pasieczna, Milikowice. Uzbierano 3 tony. W momencie, gdy otrzymamy informację, że znów potrzebne są artykuły spożywcze, poprosimy o pomoc kolejne sołectwa – informuje Joanna Bytniewska, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaworzynie Śląskiej.

Przypominamy, że w budynku dworca PKP przy ul. 1 Maja 7 cały czas działa również punkt pomocy uchodźcom z Ukrainy. Otwarty jest w poniedziałki i czwartki od godz. 16.00 do 18.00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group