Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 955
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Trzymał w garażu kradziony motor, BMW i 1320 litrów spirytusu

Czwartek, 31 października 2013, 13:16
Aktualizacja: 13:20
Autor: red.
Świdnica: Trzymał w garażu kradziony motor, BMW i 1320 litrów spirytusu
Fot. KPP Świdnica
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić zatrzymanemu 35–letniemu mieszkańcowi Świdnicy, który w użytkowanych przez niego pomieszczeniach przechowywał kradzione BMW i motocykl oraz 1320 litrów spirytusu i 2,5 kilograma tytoniu bez znaków akcyzy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Jeleniej Górze zatrzymali 35-letniego mieszkańca Świdnicy. W garażu użytkowanym przez mężczyznę funkcjonariusze ujawnili pochodzący z kradzieży samochód BMW oraz motocykl. Wartość skradzionego samochodu i motocykla oszacowano na kwotę około 100 tysięcy złotych.

BMW zostało skradzione we Wrocławiu, natomiast motocykl skradziono na terenie Niemiec. Ponadto w garażu ujawnione zostały części samochodowe niewiadomego pochodzenia z samochodów BMW i Audi z widocznymi śladami zacierania numerów identyfikacyjnych. W trakcie prowadzonych czynności w samochodzie dostawczym oraz w pomieszczeniach gospodarczych użytkowanych przez zatrzymanego ujawniono 1320 litrów spirytusu i 2,5 kilograma tytoniu bez znaków akcyzy skarbowej.

Wczoraj 35-latek został doprowadzony do Prokuratury wobec niego zastosowany został dozór policyjny i poręczenie majątkowe w kwocie 2 tysiące złotych. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Przypomnijmy, że osoba, która rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa, pomaga w jej ukryciu lub pomaga w jej sprzedaży podlega karze pozbawienia wolności do lat 5, natomiast za , nabywanie, przewożenie, przechowywanie , pomaganie w zbyciu wyrobów akcyzowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group