Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 772
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Trzymał w reklamówce blisko trzy tysiące porcji marihuany

Czwartek, 7 marca 2013, 11:07
Aktualizacja: 11:08
Autor: red.
Świebodzice: Trzymał w reklamówce blisko trzy tysiące porcji marihuany
Fot. archiwum
Za posiadanie sporej ilości środków odurzających odpowie przed sądem mężczyzna, zatrzymany przez policjantów z powiatu świdnickiego. Podejrzany wpadł po pościgu. Okazało się, że w reklamówce, którą próbował wyrzucić podczas ucieczki, była marihuana, z której można było uzyskać blisko 3 tys. porcji handlowych tego narkotyku.

Policjanci ze świdnickiej komendy powiatowej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie sporej ilości narkotyków. Podejrzany, to 29-letni mieszkaniec tego miasta. Funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające, z których można było uzyskać blisko 3 tys. porcji handlowych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło przed południem w pobliżu jednego ze świdnickich osiedli mieszkaniowych. Patrolujący ten rejon policyjny przewodnik psa służbowego, zauważył w pewnym momencie idącego polną drogą, młodego mężczyznę z reklamówką. Na widok funkcjonariusza zmierzającego w jego stronę, mężczyzna nagle odwrócił się i zaczął uciekać.

Widząc to podejrzane zachowanie, policjant ruszył za nim w pościg. W trakcie ucieczki mężczyzna odrzucił na bok reklamówkę, którą wcześniej niósł. Po krótkim pościgu podejrzany został zatrzymany. Pomimo tego, że próbował jeszcze się wyrywać, został obezwładniony i doprowadzony do radiowozu. Powód jego zachowania szybko się wyjaśnił. Okazało się, że w wyrzuconej podczas ucieczki reklamówce była spora ilość marihuany.

Zatrzymany usłyszał już zarzut posiadania narkotyków. Teraz za czyn, o który jest podejrzany, odpowie on przed sądem. Policjanci wyjaśniając szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, ustalają też m.in. skąd pochodzą narkotyki i jakie było ich dalsze przeznaczenie.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group