Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 667
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Tu rządzą małolaty

Wtorek, 26 lipca 2011, 11:51
Aktualizacja: 11:55
Autor: GrA
Jaworzyna Śląska: Tu rządzą małolaty
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Nad miastem pieczę sprawuje niepełnoletni burmistrz, są też podlegli mu urzędnicy oraz przedstawiciele różnych zawodów. Nie brakuje tu kosmetyczki, kina, sklepów, a nawet salonu gier. Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwa policja, lekarze i straż pożarna. A wszystko to w jaworzyńskim mieście dzieci.

Po raz kolejny już na terenie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Dolnym Śląsku powstanie miasto dzieci. Od 1 do 6 sierpnia muzeum opanują najmłodsi mieszkańcy regionu. Projekt przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży między 7 a 14 rokiem życia. Codziennie od godziny 10.00 do 16.00 młodzi obywatele będą poznawać życie dorosłych. – Obywatele miasta dzieci mają możliwość uczestnictwa w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach i stworzonych do tego celu stanowiskach pracy: urzędach, kawiarniach, bankach, szpitalu, redakcji gazetki albo poczcie – informuje Katarzyna Szczerbińska z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej.

Tradycyjnie już do projektu włączają się także lokalni przedsiębiorcy, urzędnicy, policjanci, strażacy, taksówkarze, piekarze i przedstawiciele innych zawodów. – Ci dorośli pokazują dzieciom tajniki swoich zawodów, jednocześnie każde dziecko może spróbować swoich sił, wcielając się w rolę dorosłych – dodaje Katarzyna Szczerbińska.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group