Czytających: 1959

Świdnica: Turniej kosza pod dyktando SP 8

Środa, 10 listopada 2010, 13:29
Aktualizacja: 13:30
Po chłopcach w rozgrywkach współzawodnictwa szkolnego przyszedł czas na dziewczęta, które we wtorek 9 listopada rywalizowały w turnieju mini piłki koszykowej.

Zawody zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji rozpoczęły się o 13.00 w hali na Zawiszowie. Po losowaniu zespoły grały najpierw w dwóch grupach eliminacyjnych systemem każdy z każdym. Do rundy finałowej z zaliczeniem wcześniejszych spotkań trafiły po dwie najlepsze drużyny. Mecze trwały 4 x 5 minut, gdzie w I i II kwarcie musiały grać różne 'piątki' zawodniczek. W pozostałych partiach skład drużyny był dowolny. Mini koszykówka przeprowadzana jest przy niższych koszach – 2,60 m i gra się mniejszą piłką nr 5.

Wszystkie swoje spotkania wygrała reprezentacja dziewcząt z SP 8 grająca w składzie: Angelika Wegner, Agata Klejszmit, Justyna Bańczak, Marta Nowicka, Justyna Kleniuk, Aleksandra Kowalczyk, Ola Kwaśna, Patrycja Zienkiewicz, Agata Prokopowicz, Monika Czaja, Anna Kolej, Aleksandra Marascu. O pierwszym miejscu SP 8 zadecydował mecz rozgrywany w grupie eliminacyjnej z SP 4. Po czterech kwartach był remis i potrzebna była dogrywka, którą wygrała „ósemka” przechodząc do finału strefy wałbrzyskiej. Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary. Dyplomami wyróżniono również najlepsze zawodniczki w swoich zespołach, a zostały nimi: Agata Klejszmit (SP 8), Weronika Nawrocka (SP 4), Paulina Krakowska (SP 1), Dominika Milanowska (SP 105).