Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 928
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Turniej sportowy o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy

Środa, 31 maja 2017, 12:35
Autor: red
Strzegom: Turniej sportowy o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy
Fot. KPP Świdnica
Na terenie OSiR–u w Strzegomiu, odbył się turniej sportowy o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy. W rozgrywkach piłki nożnej i piłki siatkowej udział wzięło łącznie trzynaście drużyn, reprezentujących władze samorządowe oraz służby mundurowe z terenu woj.dolnośląskiego.

Impreza odbyła się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Świdnicy. Wsparcia w organizacji udzieliły również władze Strzegomia udostępniając obiekty sportowe.

Turniej oficjalnie otworzył Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy – nadkom. Andrzej Dobies, witając wszystkich zawodników i życząc im sportowej rywalizacji w duchu fair play. Podczas ceremonii otwarcia głos zabrali także Przewodniczący ZT NSZZP - Dariusz Misiura oraz burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta.

Następnie rozpoczęła się rywalizacja sportowa, w której uczestniczyło 13 drużyn, reprezentujących władze samorządowe oraz służby mundurowe z terenu woj.dolnośląskiego.

W tym roku po raz pierwszy oprócz zmagań na boiskach piłkarskich, w których wzięło udział 7 reprezentacji, ekipy walczyły także w hali, grając w piłkę siatkową, gdzie rywalizowało 6 drużyn.

W turnieju piłki nożnej zmierzyły się zespoły Starostwa Powiatowego w Świdnicy, Urzędu Miejskiego w Strzegomiu, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy, Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy oraz Komisariatu Policji w Strzegomiu.

W rywalizacji siatkarskiej brały natomiast udział reprezentacje Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy oraz Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim.

Po zakończeniu rozgrywek kolejność na podium okazała się następująca:

Piłka nożna:

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Jaworze
Urząd Miejski w Strzegomiu

Piłka siatkowa:

Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Wręczono także nagrody indywidualne. W rywalizacji piłkarskiej królem strzelców został Robert Malis z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy, natomiast najlepszym bramkarzem z najmniejszą liczbą straconych bramek – Paweł Stawiarski z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. Jako najstarszego zawodnika uhonorowano Mirosława Dudys z Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

W zmaganiach siatkarzy nagrodę fair play otrzymał Maciej Kornaszewski, natomiast tytuł najlepszej rozgrywającej przyznano Magdalenie Dej – oboje reprezentowali Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu. Najlepszym zawodnikiem turnieju piłki siatkowej został natomiast Sławomir Jankowski - reprezentant drużyny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Nagrody wręczali Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy nadkom.Andrzej Dobies, Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Świdnicy Dariusz Misiura oraz burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group