Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Bartosza, Feliksa
Czytających: 1354
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Turniej tańca nowoczesnego

Wtorek, 16 maja 2023, 10:45
Aktualizacja: 10:46
Autor: red
Świebodzice: Turniej tańca nowoczesnego
Fot. UM Świebodzice
Już po raz drugi w Świebodzicach odbyła się niesamowita impreza taneczna, która liczyła ponad 400 tancerzy z Polski, m.in.: Wrocławia, Kowar, Jeleniej Góry, Radomia, Wałbrzycha i oczywiście z naszego miasta.

Turniej Tańca Nowoczesnego został zorganizowany przez Miejski Dom Kultury przy współorganizacji Spółki OSiR Świebodzice, a koordynatorkami były Julia Tatuśko i Sylwia Świderska.

Podczas występów cała hala wypełniona była pozytywną energią płynącą od uśmiechów dzieci i młodzieży oraz publiczności. Tancerze sprawili, że wszyscy czuliśmy emanującą od nich pozytywne emocje. Turniej poprowadził Maciej Więcek, który rozgrzewał zawodników, aby rozpalili parkiet do czerwoności. Natomiast o energetyczną muzykę zadbał Krystian Rawski. Tancerze mieli możliwość zaprezentować swoje umiejętności przed wspaniałym jury w składzie: Iwona Styczeń, Michał Kalcowski, Michał Drab i Julia Tatuśko. Publiczność mogła podziwiać pokazy w kategoriach: modern jazz, jazz dance, HIP-HOP, STREETDANCE, a na zakończenie w Bitwach Freestyle Open. Poziom pokazów był bardzo wysoki, a atmosfera sprzyjała pokazaniu swojego potencjału na parkiecie.
Zmagania tancerzy zostały nagrodzone dyplomami, pucharami i ciekawymi nagrodami rzeczowymi, które wręczali m.in. Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Beata Rejek, Radny Rady Miejskiej Jan Klepiec, Prezes OSiR Świebodzice Sp. z o.o. Jarosław Pizuński. Dodatkowo czworo tancerzy otrzymało nagrody specjalne: Burmistrza Miasta Świebodzice, Dyrektora MDK i Prezesa OSiR, w imprezie wziął udział również Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański.

Miłym akcentem był pokaz taneczny czterech fantastycznych tancerzy. Jako pierwszy wystąpił gościnnie Max Mazurek oraz członkowie Jury: Michał Kalcowski, Julia Tatuśko, Michał Drab dając młodym tancerzom pokaz swojego kunsztu. Z pewnością ten dzień zostanie na długo w pamięci dzieci, instruktorów i rodziców. Moc tańca i pasji połączyła nas wszystkich w tym roztańczonym dniu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group