Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Olszany: „Turniej Wsi Olszan i Modlęcina”

Wtorek, 17 czerwca 2014, 7:57
Autor: red.
Olszany: „Turniej Wsi Olszan i Modlęcina”
Fot. UM Strzegom
Na boisku w Olszanach, 15 czerwca odbył się „Turniej Wsi Olszan i Modlęcina”. Organizatorami imprezy były rady sołeckie obydwu wsi oraz sołtysi – Krystyna Gielata i Ireneusz Biernat, Publiczna Szkoła Podstawowa w Olszanach wraz z Radą Rodziców, Parafia p.w. Trójcy Świętej, Ochotnicza Straż Pożarna w Olszanach, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Olszany oraz Strzegomskie Centrum Kultury.

Wśród zaproszonych gości byli m. in. proboszcz parafii p.w. Trójcy Św. ks. Józef Wróbel, Zbigniew Suchyta - burmistrz Strzegomia, który przywitał mieszkańców i wszystkim życzył udanej zabawy oraz Bożena Bojanowska-Czuk, dyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury. Imprezę poprowadziła Elżbieta Pienio.

Na samym początku zaprezentował się zespół folklorystyczny „Olszaniacy”, który wprowadził mieszkańców w rytm zabawy. Nie zabrakło konkursów m. in. w wyrobieniu ciasta na pierogi, ubiciu piany z jajek, czy rozłożeniu sprzętu strażackiego na czas. Była okazja wylicytowania pysznego tortu „Turniej wsi Modlęcin i Olszany” zrobionego przez państwa Teresę i Jerzego Cichońskich z Olszan. Chętni mogli wykazać swoje umiejętności strzelając z łuku, pod okiem grupy rekonstrukcyjnej bractwa Joannitów ze Strzegomia. Następnie odbył się pokaz tańca - „Zumby”. Najmłodsi mogli korzystać z dmuchanego zamku, była zabawa przy rozłożonym spadochronie.

Dzieci i młodzież mogły skorzystać ze szkółki języka angielskiego. Miłym zaskoczeniem było odwiedzenie najmłodszych przez pszczółkę Maję. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wieczorem w rytm tańca wprowadził mieszkańców zespół „Macao” ze Świdnicy, przy którym wszyscy bawili się znakomicie.

Turniej został sfinansowany ze środków gminy Strzegom.

(Anna Grzelik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group