Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Turyści będą Świdnicę zwiedzać ze słuchawkami – infokioski już stoją

Piątek, 22 października 2010, 7:58
Aktualizacja: 9:48
Autor: red.
Świdnica: Turyści będą Świdnicę zwiedzać ze słuchawkami – infokioski już stoją
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Do czego mają służyć urządzenia montowane w sześciu reprezentacyjnych miejscach miasta? To kioski multimedialne, które ułatwią turystom zwiedzanie Świdnicy. Stawiane są w ramach projektu „Citywalk”. Zakłada on też m.in. system przewodnika w słuchawkach.

Kioski multimedialne będą działać: na pl. Grunwaldzkim, w Rynku, na pl. Jana Pawał II, na ul. Długiej, na ul. Kościelnej i na pl. św. Małgorzaty. W zamyśle mają pozwolić łatwo dotrzeć turystom krajowym i zagranicznym do przygotowanych informacji dotyczących miejskich zabytków i atrakcji turystycznych.

Infokioski to jeden elementów projektu Miejskie Trasy Turystyczne pod nazwą „Citywalk”. Projekt realizowany jest przez sześć miast pogranicza czesko-polskiego: Bardo, Świdnicę, Kłodzko, Kędzierzyn-Koźle oraz Czeską Skalicę i Prerov. Główne założenia projektu to: utworzenie zintegrowanego systemu oznakowań i stworzenia tras turystycznych, które w każdym z miast – partnerów projektu będą opierać się na takich samych zasadach. Ponadto dzięki projektowi zagospodarowane zostaną te obszary, gdzie najpełniej będzie można rozwinąć usługi turystyczne (np. w ramach projektu zostanie zakupione nowe wyposażenie do Informacji Turystycznej w Świdnicy). Założenia te będą realizowane poprzez utworzenie w każdym z miast partnerów projektu tras turystycznych, promowanie ich na imprezach wystawienniczych, stworzenie nowoczesnej i jednolitej bazy informacyjnej oraz wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań technicznych (infokioski, audioguide).

AudioGuide System to system do indywidualnego zwiedzania: muzeów, wystaw, parków, ogrodów botanicznych i zoologicznych, obiektów przemysłowych, a nawet całych miast. Turysta zostanie wyposażony w urządzenie i zwiedzając będzie odtwarzał specjalnie stworzone audycje, filmy, obrazy lub materiał multimedialny. Te informacje będą nagrane w kilku wersjach językowych (polska, czeska, niemiecka i angielska).

„Citywalk” to też miejskie trasy turystyczne. Po Świdnicy będzie prowadzić Trasa Książęca, której przystanki będą zlokalizowane następująco:
* przystanek nr 1 – Kościół Pokoju
* przystanek nr 2 – plac Świętej Małgorzaty i ulica Franciszkańska
* przystanek nr 3 – ulica Grodzka
* przystanek nr 4 - ulica Zamkowa i ulica Kotlarska
* przystanek nr 5 – Rynek
* przystanek nr 6 – plac Jana Pawła II
* przystanek nr 7 – Katedra
* przystanek nr 8 – Plac Wolności i Apteka pod Bykami
* przystanek nr 9 – Aleja Niepodległości
* przystanek nr 10 – Plac Grunwaldzki

Pełna nazwa projektu to: „Miejskie Trasy Turystyczne zintegrowanym produktem turystycznym miast czesko-polskiego pogranicza”, Jest on realizowany w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group