Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 914
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Turystyczna pieczątka

Środa, 2 września 2020, 13:47
Autor: red
Żarów: Turystyczna pieczątka
Fot. UM Żarów
Gminne Centrum Kultury i Sportu i Żarowska Izba Historyczna w ciekawy sposób chcą przybliżyć mieszkańcom i miłośnikom pieszych wędrówek walory turystyczne gminy Żarów.

W ślad za rosnącą popularnością kolekcjonerskich pieczątek oraz dla podkreślenia walorów Ziemi Żarowskiej już niebawem w wybranych lokalizacjach pojawi się „Turystyczna pieczątka Ziemi Żarowskiej”. Na pamiątkowych stemplach swoje miejsce znajdą najciekawsze zabytki tutejszej architektury. Pieczątki zostaną umieszczone w specjalnych ogólnodostępnych skrzynkach, w których oprócz pamiątkowego stempla będzie znajdowała się krótka informacja historyczna. Pierwsze pieczątki pojawią się jeszcze we wrześniu tego roku, następne sukcesywnie będą pojawiały się w kolejnych miesiącach.

Bilety wstępu do większości muzeów, zamków, pałaców, galerii, wież i tarasów widokowych są obecnie stemplowane. Pamiątkowe pieczątki można uzyskać także w wielu obiektach noclegowych np. w schroniskach górskich, w zajazdach, restauracjach oraz w hotelach. Dla wielu osób kolekcjonowanie odciśniętych znaków, stało się swoistą pasją.

Na Ziemi Żarowskiej, znajduje się 238 zabytkowych budowli i obiektów z czego 66 w granicach miasta Żarów. Spośród tej ogólnej liczby, 28 zabytków wpisanych zostało do rejestru, który jest formą ich ochrony prawnej. Po za tym istnieje niezliczona liczba miejsc i obiektów nieznanych, tajemniczych i zapomnianych, które są świadectwem minionej historii i życia dawnych mieszkańców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group