Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 651
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Turystyczny projekt

Czwartek, 20 lipca 2023, 7:32
Aktualizacja: 9:33
Autor: red
Świebodzice: Turystyczny projekt
Fot. UM Świebodzice
Zapytani o zabytki i ciekawe miejsca do odwiedzenia w Świebodzicach, w większości Mieszkańcy bez wahania wymienią Rynek, mury obronne, kościoły, czy zabytkowy dworzec kolejowy. Jednak, aby zachęcić turystów do odwiedzenia naszego miasta, pozostania u nas dłużej, obejrzenia pięknej architektury, poznania ciekawej historii, skorzystania z lokalnych atrakcji, potrzeba czegoś więcej.

W tej sprawie do Świebodzic przyjechał dzisiaj Prezes Fundacji Polska Górom Tomasz Garpiel wraz ze studentami kierunku turystyka z Uniwersytetu Wrocławskiego. Podczas spotkania w Ratuszu Goście odwiedzili Burmistrza Miasta Pawła Ozgę i opowiedzieli o swoim pomyśle na promocję naszej Gminy. Burmistrz wyraził chęć współpracy, przybliżył historię Świebodzic oraz poinformował o bieżących działaniach i wydarzeniach. Prezes Fundacji zapewnił, że angażująca gra terenowa, pełna atrakcji z multimedialnym przewodnikiem po Świebodzicach, nie tylko zachęci przyjezdnych do odwiedzenia miasta, ale pozwoli również Świebodziczanom na nowo je poznać. Burmistrz Miasta otrzymał również przygotowaną przez Fundację reprodukcję mapy Śląska autorstwa śląskiego kartografa i nauczyciela M. Helwiga, uznawanej za arcydzieło sztuki kartograficznej, przedstawionej w polskiej wersji językowej. Nazywana „matką wszystkich map Śląska” przez ponad 200 lat była wzorem dla kolejnych wydań map tego obszaru. Włodarz również wręczył Gościom okolicznościowe upominki.

Następnie Przedstawicielki Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej zabrały grupę na wycieczkę po ciekawych miejscach naszego miasta. Na trasie, która ze względu na czas, została ograniczona do śródmieścia, Prezes Fundacji oraz Studenci obejrzeli, m.in. Pałac Seidlów, Mauzoleum Kramstów, Warszawiankę, Dworzec PKP, Kościół pw. św. Mikołaja i średniowieczne mury obronne,a w ramach miłego przerywnika skosztowali lodów włoskich w jednej z najstarszych lodziarni w mieście. Podczas spaceru Goście spotkali również byłego Burmistrza Świebodzic Jana Wysoczańskiego. Były Burmistrz serdecznie przywitał się z grupą, życzył udanej wycieczki, a także zakupił upominki dla Gości, za co serdecznie dziękujemy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group