Czytających: 1810

Puchar Polski: Twardy pucharowy bój Karoliny Jaworzyna Śląska zakończony wygraną

Piątek, 26 sierpnia 2011, 1:20
Aktualizacja: 1:21
W II rzucie piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Świdnica doszło do niezwykle zaciętej konfrontacji, w której Karolina Jaworzyna Śląska, występująca w grupie I klasy A pokonała po rzutach karnych Niemczankę Niemcza – grupa II klasy A, awansując do półfinału rozgrywek.

Piłkarze Karoliny po golach Krawczyka i Borysa prowadzili do przerwy 2:0. Po zmianie stron kontaktową bramkę zdobył w 56. minucie Majewski, ale kiedy na 3:1 w 84. minucie podwyższył Ignatowicz, wszyscy myśleli, że jest już po spotkaniu. Nic bardziej mylnego, gospodarze po trafieniach Niemczyka doprowadzili do dogrywki, która nie przyniosła rozstrzygnięcia. Zwycięzcę musiały wyłonić zatem karne, które lepiej wykonywali goście wygrywając ostatecznie w serii jedenastek 4:3.

Niemczanka Niemcza – Karolina Jaworzyna Śląska 3:3 karne: 3:4

Niemczanka: Polański, Podgórski, Piątek, Przednówek (50' Dudzic), Zalewski, Niemczyk, Kowerko, M. Cieleban (75' Tworek), J. Cieleban (35' D. Pupko), E. Pupko (50' Sobolewski)

Karolina: Burdzy, Czykieta, Borys, Bal (46' Rutkowski), Zdanowicz, M. Krawczyk (35' Skupniewicz - 83' A. Zielonka), Ptak (61' Jarzembowski), Sionkowski (46' Leletko), T. Krawczyk (35' Sienkiewicz), Karpacz, Ignatowicz