Piątek, 12 czerwca
13°C Jelenia Góra

"Twoja krew – moje życie"

Audio

Czytaj na głos

Autor: red. 1 min czytania

26 lutego Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha, przeprowadziło w Zespole Szkół w Strzegomiu zbiórkę krwi.

Tego typu akcja wpisała się na stałe w tradycje szkoły, uczniowie Zespołu Szkół, absolwenci szkoły oraz mieszkańcy miasta z wielkim zaangażowaniem przyłączyli się do tak szczytnej idei .

Udział w akcji to niezwykle cenny i szlachetny dar, jaki możemy dać drugiemu człowiekowi - kroplę siebie, która ratuje życie i zdrowie potrzebujących. W akcji wzięło udział 46 osób, a krew oddało 36 dawców, co dało wynik 16,2 litrów krwi.

Uczestnicy akcji otrzymali pakiety regeneracyjne i drobne gadżety przygotowane przez organizatorów.
Koordynatorzy Dorota Sozańska i Monika Kozłowska w imieniu młodzieży serdecznie dziękują i zapraszają na kolejną akcję.

(UM Strzegom)

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka